Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Konec diskuzí s odpovědností u karet, je jasně daná od guest - Výhoda elektronické etikety je v její přenositelnosti mezi...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 10. 2009 9:31

    guest (neregistrovaný)
    Výhoda elektronické etikety je v její přenositelnosti mezi více vozidly. Představte si případ, že máte na autě vylepenou dálniční známku a jednou za čas si potřebujete půjčit vozík za auto na převážení většího nákladu. Na svém autě nemáte tažné zařízení. Půjčíte si tedy od známého auto s tažným zařízením, ale bohužel bez známky... A nejen tohle ta elektronická viněta řeší.

    I kdyby se platilo mýtné pro osobní auta, určítě by měla být zachovaná možnost nějakého ročního paušálu. Jednak si nedovedu představit to obrovské zdržení na mýtnýcj branách jak jsem to zažil ve Slovinsku. To bych snad radši jel do práce po okresce než po dálnici. A za druhé platit těch 1000 Kč ročně je za nekvalitu našich dálnic víc než dost. Nevím jak by nastavili ceny mýtného, ale pokud by to mělo dělat při denním ježdění do práce několikanásobně víc, bylo by to smutné vzhledem k tomu, že mámě tankodromy místo dálnic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).