Hlavní navigace

Názory k článku Konec anonymity v bankovnictví

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 2. 2002 19:35

  Leoš Kobr (neregistrovaný)

  Opravdu, zkuste jít s vkladní knížkou do obchodu a zaplatit s ní. K smíchu. Vezměte kartu, kterou máte k účtu a ejhle, ono to funguje, sice ještě ne všude, ale v těch pokrokovějších obchodech určitě. Dneska má vkladní knížka proti účtu snad jedinou výhodu, kterou může využít jen gauner, pro čestného člověka je víceméně nadbytečná. Z vkladní knížky nelze přikázat pohledávku. Úroky jsou prakticky totožné - 0,000nic a pokud namítnete, že s výpovědní lhůtou jsou o něco vyšší, pak se poinformujte v bance, která vede Váš účet. Bankovní úředníci budou celí žhaví, aby vám nabídli nějaké spořící nebo termínované účty apod. neboť jsou na tom nezřídka hmotně zainteresování a poplatky za tyto účty pokud jsou, tak minimální. Ně+kdy se dokonce dozvíte i informace, které se Vám hodí o dalších produktech spojencýh s Vaším P.T. účtem a které v budoucnu také využijete.

 • 21. 2. 2002 13:50

  Zdenek Struska (neregistrovaný)

  Mohu jen souhlasit, ze je vkladni knizka prebytek. Samozrejme se neda srovnavat s modernimi platebnimi prostredky, ovsem ty maji sveho konkretniho majitele, kdezto majitelem anonymni vkladni knizky je osoba, ktera ji ma prave u sebe. To predstavuje urcite riziko zneuziti prave ,napr. temi vyse zminovanymi, gaunery.
  Domnivam se, ze v pripade odstareni slo pouze o udrzeni kroku s ostatnimi staty a dodrzeni zavazku vyplyvajicich z ujednani o boji proti pani spinavych penez.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).