Hlavní navigace

Komunikujte hlavně elektronicky, prosí úřady práce. Jde to i bez elektronického podpisu

16. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Dalibor Z. Chvátal
Úřady práce zavádějí s účinností od pondělí 16. března mimořádná opatření, která mají omezit osobní kontakt zaměstnanců s klienty a snížit riziko nákazy koronavirem pro obě strany. Přijatá opatření nebudou mít dopad na poskytování služeb.

Úřady práce ode dneška zavádějí speciální režim a prosí veřejnost o následující:

  • Úřad práce České republiky (ÚP ČR) vyzývá veřejnost, aby s jeho zaměstnanci komunikovala primárně elektronicky, prostřednictvím telefonu nebo pošty.
  • ÚP ČR dále žádá klienty, aby pečlivě zvážili, zda je nutné realizovat podání, která není možné učinit elektronicky, okamžitě. Jeho zaměstnanci jsou připraveni konzultovat s lidmi jednotlivé případy „na dálku“ a najít jiná vhodná řešení, bez negativních dopadů na veřejnost.
  • Tiskopisy a další důležité dokumenty mohou lidé odevzdat také do schránek umístěných obvykle při vstupu na příslušné kontaktní pracoviště ÚP ČR, případně na jiném viditelně označeném místě.
  • Výplata dávky v hotovosti nebo v poukázkách proběhne v případě jednotlivých klientů po předchozí telefonické domluvě.
  • Osobní jednání bude umožněno po předchozím objednání. Žádosti, které si klienti běžně vyřizují na příslušném kontaktním pracovišti úřadu práce, je možné zaslat též e-mailem, a to i bez zaručeného elektronického podpisu. Přílohou takového emailu může být sken nebo fotografie s příslušnými doklady (například sken nebo fotografie žádosti o dávku s podpisem, sken nebo fotografie uhrazených nákladů na bydlení apod.). Pokud klient touto cestou požádá o jakoukoli podporu nebo dávku vyplácenou úřadem práce, je nutné do žádosti uvést také telefonní číslo a e-mail. Zaměstnanci úřadů práce jej tak, v případě nutnosti, mohou kontaktovat a předejít případným nesrovnalostem.

Autor článku

Po studiu žurnalistiky se začala naplno věnovat novinářskému řemeslu se zaměřením na ekonomiku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).