Hlavní navigace

Názor k článku Komu prospěje nový zákoník práce? od stanislav Mikulka - Vítám vaší věcnost a respektuji vaše názory, které...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 10. 2005 21:59

  stanislav Mikulka (neregistrovaný)
  Vítám vaší věcnost a respektuji vaše názory, které vycházejí z vaší životní zkušenosti. Rád bych se pro další diskuzi navrhl vycházet z faktu: grázlové, lemlové atd. nemají s odbory nic společného (ještě to je u nás teorie, nikoliv skutečnost).
  Všude ve světě (i odbory) respektuji nesporné právo zaměstnavatele vyhodit lempla, grázla atd.
  Co řeknete na Francouzkou úpravu, kde přijetí nového zaměstnance schvalují odbory.
  Nic, jako bych slyšel (komunisté atd.)!
  Představte si, zaměstnavatelé to chtějí, a odbory se brání?
  To jsou poměry co?
  Jednoduše odborová organizace (formálně) odpovídá za přijatého zaměstnance, proto vždy doporučí převážně odboráře (jeho historii si zjistí z jeho předchozího pracoviště). Návazně odbory nesou hlavní zátěž při řešení sporů mezi zaměstnanci, řeší intenzifikaci výroby atd. (přitom problémy řeší odborné orgány odborů a nabízí modely řešení na základě celostátních a světových zkušeností). To vše pro zaměstnavatele "grátis" na náklady zaměstnanců.
  Nesmíte si "Odbory" plést s unás dožívajícím systémem volených neodborníků?. Setkal jsem se u nás s málo podnikateli co dovedli odborům tvrdě říct, předložte analýzu a návrh na řešení. (Zákon vás k tomu opravňuje). Tam kde si to zavedli, nemají s odbory problémy. Vyhubily ve svých odborech tlučhuby a neználky. Navíc se zbavíli části starostí protože je dostávají "přežvýkané".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).