Systém zdravotní daně je zvláštní a to zejména, že se zvyšuje podle příjmu. To se u pojištění neděje. Když potřebujete zubaře, tak i když odvedete daný měsíc tisíce na tomto tzv. pojištění, musíte vytáhnout hotovost a zaplatit za relativně snadné ambulantní ošetření zvlášť. To považuji za nesprávné. Ztráta zubů sice neohrožuje život, ale léčba dalších onemocnění jako vyrážek hrazených mastiček a léků také ne. Tak proč proboha zuby jdou prakticky jen vytrhnout za pojistné a ne ošetřit? Vůbec standardy pojištění jsou zvláštmí. Přijdete do nemocniční lékárny a tam rodina nakupuje za (opravdu!) 10 Kč dvě tašky léků a zdrav. pomůcek, co se kupují i v drogerii. Nerozumím této nerovnováze. Za léky na nachlazení pro dítě platíte i několik stovek, opět hotově. Lékař si musí vybrat podle ekonomické situace rodiny, kdo s doplatkem a kdo ne. Vězte, že vždy plně léky hradím..A pak přijde výplatnice a dolů 5000 Kč měsíc.
Já měl za to, že záleží jaká je indikovaná diagnóza. Takže stejný lék je s jinou úhradou dle typu onemocnění pacienta a to si hlídá pojišťovna, aby pacient dostal uhrazeno jen to, co je domluveno. Určitě doktor na své riziko může napsat diagnózu kterou by jiný doktor neuvedl, ale pro takové rozhodnutí musí sepsat a získat dost podkladů, aby mu to pojišťovna nevrátila.
btw. 5000kč za léky je poměrně dost, tak snad víte, že vše ke svému zdraví potřebujete. Případně ceny v různých lékárnách jsou někde o stovky levnější než jinde (zvlášť u léku s doplatkem).
Případně rozdíl u léku na alergii s receptem od alergeologa 1tab = 1kč. bez receptu 1tab.=8-12kč jen v jiné krabičce.