Vlákno názorů k článku Kolik zaplatíte za prodej nemovitosti? od Pavel - "Je zde důležité upozornit, že se v prvním...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 2. 2003 1:18

    Pavel (neregistrovaný)

    "Je zde důležité upozornit, že se v prvním případě hovoří o tom, že v bytě/domě je nezbytné mít bydliště. Je ovšem rozdíl, zda se řekne trvalé bydliště nebo bydliště. Pojem bydliště je celkově velmi nejasně definován a je těžké odhadnout, co se pod ním všechno skrývá." - tak jak se toto má tedy chápat ?
    Nastala nám přesně uvedená situace. S přítelkyní jsme si na půl asi před 4 lety koupily byt, který jsme nyní prodaly. Já jsem v něm měl trvalé bydliště, ale přítelkyně nebyla schopná si zařídit novou občanku a trvalé bydliště tam neměla, ačkoli tam celou dobu bydlela. Má tedy platit daň z příjmu ? Jak dokázat, že tam bydlela. Všude říkají něco jiného, na finančním úřadě nám řekli, že by tam musela mít trvalé bydliště, aby daň nemusela platit, tak jsem z toho celkem zmatený. Je tu někdo, kdo má v této problematice jasno ? Díky za případné rady.

  • 3. 2. 2003 10:27

    Martin Hrdý (neregistrovaný)

    Tohle je těžké chápat. Na finančním úřadě Vám nejspíš radil někdo nekompetentní. V zákoně o dani z příjmu se totiž hovoří o bydlišti a ne o trvalém bydlišti. Bydliště jako takové pak není definováno. Takže si pod tím můžete přestavit leccos. Pokud situace nějak závažně graduje, asi je vhodné poradit se s právníkem. V opačném případě by mohlo stačit zajít na FÚ, ukázit jim to v zákoně o dani z příjmu (možná ho tam i budou mít :-)) a snad to pochopí. Také jsem to jednou řešil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).