Nejde tak ani o pravopis, zvláště, když článek psal Slovák. Asi ani my Češi bychom nedopadli při psaní článku ve slovenčině lépe. A to jsme ještě ze staré gardy, co pamatuje např. zákl. vojenskou službu /tj. míchání Čechů se Slováky/ a slovenčině rozumí. Naše děti však slovenčině nerozumí a nějaký cintorín, múr lebo hydina jim nic neřekne. To jsme to dopracovali, bratříčku Havle, že ehm ... Aspoň že Rádio Impuls občas hraje česky /a slovensky/ - např. i celou noc ...
Domnívám se, že pokud by Slovák navštívil Česko a taky by ho potkaly nějaké zdravotní problémy, dopadl by zrovna tak nebo podobně jako česká studentka na Slovensku. Když tady šlo o doplatek 120 nebo 160 SKK - uvědomíme si, jaké je to handrkování doslova pro pár korun. A že pak stojí víc ta administrativa kolem. Proto nějaké poplatky za vystavení receptu a podobné "vymoženosti" chystané k zavedení v nejbližší době u nás mi připadají jako nesmyslné a nedivím se, že Slováci volili rozum místo ekonomických opatření dopadajících nagativné na běžné obyvatele. Poplatky znamenají jen další tahání peněz z kapes občanů, ale žádný velký přínos do zdravotnictví, protože tyto poplatky z velké části pohltí administrativa s tím spojená.
Zajímalo by mne, jak by situace byla řešena, kdyby měl občan pojištění k mezinárodní platební kartě.
Pokud bude MZ rozumné, tak nastaví takový systém, že to administrativně nákladné nebude. Ostatně stejně jako na Slovensku mají mít poplatky hlavně selektivní význam. Ten, kdo to nutně nepotřebuje, tak k lékaři nepůjde. Kdo nutně nepotřebuje na každé píchnutí Ibalgin, tak si to také odpustí. A ti, co budou opravdu potřebovat lékaře, tak snad nebudou stát v přeplněné čekárně plné drbajících důchodců a plné simulantů a dříve půjde na řadu. Alespoň doufám.
Také jsem důchodce i když proti tobě asi dost mladší. Ovšem i když jsi patrně o dost starší, tak to neznamená, že jsi moudřejší. Spíše naopak. Patrně jsi produktem budování komunistického zdravotnictví, které je bezplatné, ale také prd platné.
Ale co, každý z nás je strůjcem svého štěstí. Přeji ti abys také nějaké štěstí potkal :-)
Koukám, že kdo je odpůrcem něčeho zdarma, tak je hned komoušem. Nevím, co má společného kvalitní zdravotnictví, léčba bez finanční spoluúčasti pacienta s komunistickým zdravotnictvím. Zdravotnictví v žádném případě není zdarma, ale zaměstnanci si jej platí srážkami ze mzdy. To byste také mohl tvrdit, že činnost vlády, parlamentu, senátu je také "zdarma". Apropó: komunismus jsme v témto zemi neměli - když tak socialismus, což je dost velký rozdíl.
Komunismus u nás byl, ale naštěstí jen mírný, bez milionů mrtvých a nezvětných, tak jako tato zrůdná ideologie dokázala nemožné v Rusku, KLDR, Kambodži, v Číně a pod. Co by to u nás bylo, když vládli neomezeně komunisté?
PS: Zdravotnictví se u nás dostává do kolapsu. Pokud nenastane rychlá změna, jak v systému, tak v myšlení lidí, tak se budeme jezdit léčit jinam. Ano, všichni, kromě důchodců, platíme nemalé peníze za zdravotní pojištění. Jenže, když chcete skutečně léčit tak si to musíte zaplatit. Mám s tím, bohužel, i své zkušenosti. Například operace prostaty. Klasika? Ano, ale většinou s následky a pak se měsíc nemůžete normálně ani posadit. Nebo metodou T.U.R.F, ale za 20 tisíc. Volil jsem to druhé, je to ambulantně a nyní jsem naprosto v pohodě. Pak se ale ptám, proč tedy musím platit za sebe a za své zaměstnance vysoké odvody na ZP?
Selekce - na bohaté a chudé. Pro ty bohaté nebude nikdy problém jít i s banalitou k lékaři, pro ty chudší ano. Ti s banalitou budou vyčkávat, až z banality bude komplikace. Ta pak samozřejmě bude stát systém daleko více, než ona banalita,ale komplikace bude hrazena z pojištění. Pokud tedy soudruzi "odborníci" z ODS nevymyslí další restrikci návštěv zdravotnických zařízení, kdy z pojištění půjde jen bezprostřední záchrana lidského života a vypsání úmrtního listu. Pak i lékařů bude předostatek, protože nebudou mít zakázky, které by jim někdo proplácel. A vypisování úmrtních listů je asi všechny neuživí.