Jen bych reagoval jako ještě nedávno bývalý student v Ostravě na poznámku o hledání si brigády přes agenturu. tuto možnost bych nedoporučoval, i když má někdo možná jiné zkušenosti. Doporučil bych spíš nějaké call centrum, kde si za poloviční úvazek vyděláte zhruba stejně jako při nárazových brigádách u agentury. Například u GE Money bank je práce na 19 hodin týdně, kdy si student sám může určit na jak dlouho a kdy půjde v daném týdnu do práce. Samozřejmě je to ovlivněno ostatními a na domluvě s nadřízenými. Takový brigádník si může vydělat bez bonusů přibližně 6500 CZK.
A co UPC? Tam jde brigádničit dokonce z domova, stačí, pokud máte domů zavedený Internet (pokud je od UPC, tak je zdarma).
Musí se sice jít na 3 měsíce na školení, ale pak už to jde v pohodě z tepla domova. Teď mě napadlo, že maminka by se šla "zaučit" a "dítko" by pak pracovalo :)
Pane Chrzi, píšu o tom výš: proč si to dítko nemůže LEGÁLNĚ přivydělávat samo? Proč musí být práce napsaná na maminku? Řada čtrnácti- a patnáctiletých dětí programuje mobily, píšou programy na PC, můžou třeba sousedce přinést nákup nebo vytřít podlahu, proč to nejde legálně?
Chápu ochranu dětí tam, kde by dítě svou prací ŽIVILO celou rodinu, ale nechápu to tam, kde jde o několik hodin týdně, příležitostnou výpomoc (třeba o prázdninách, o víkendech). To přece není zneužívání, navíc dítě je v tomto věku většinou hrdé na svůj pracovní výkon a je hrdé na to, že dospělí se k němu už chovají jako k dospělému.
Ale já přece nejsem proti tomu, jak se říká "dura lex, sed lex".
Já jsem jako dítě nikdy na brigádě nebyl, dokonce když jsem chtěl v prváku na střední jít na brigádu do čokoládoven, tak mi to doma zakázali :). A přesto se mi nezkrátily žíly a nemám problém s tím vydělat peníze :))
Protože u nás by to skončilo tak, že by tzv. nepřizpůsobivé rodiny nutily - ty co mají hodně dětí - živit rodiče. Kdyby se jim to po té zakazovalo, tak by to mohlo být použito jako diskriminace menšiny a Amnesty International s paní Džamilou by mněly opět co řešit. Možná by se přidal i pan Mandela. Děti rodin většinové společnosti by moc pracovat nechodily, protože mají své od rodičů, a bez práce. Jinak je i zakázáno nutit děti čistit si zuby - jedná se prý o omezování jejich osobní svobody. Mají právo mít zkažené zuby - úřední pokyn pro vychovatele dětských domovů.
Já se nebojím, že by se nepřizpůsobiví rodiče nechali živit dětmi a dokonce jejich prací :-)) Spíš se bojím toho, že děti nepřizpůsobivých rodičů budou rodit děti už v 10 letech. Protože tyto lidi neživí práce, ale sociální dávky, přičemž je jedno, jak se seženou, jestli rozením dětí nebo zlomením ruky manželovi.
Nějak jsem přeslechla slovo "povinnost". Existuje to taky nebo se to vyskytuje jen ve slovníku přizpůsobivých?
Somálský emigrant přijede do Teplic. Zastaví prvního člověka kterého potká a řekne mu: Díky pane Čechu že mě necháváte v téhle zemi a zajišťujete mi ubytování stravování lékařskou péči a vzdělání zdarma. Muž ale odpoví: Ne, mýlíte se já jsem rom. Somálec jde dál a potká dalšího kolemjdoucího: děkuji za vaši krásnou Českou zemi, ale kolemjdoucí odpoví: já ne Čech, já vietnamec. Somálec jde dál potká dalšího kolemjdoucího potřese mu rukou a řekne: díky za báječné Čechy. Kolemjdoucí řekne: já nejsem Čech, jsem cikán. Somálec nakonec potká ženu a podezřele se ptá: Jste Češka? Žena odpoví: ne jsem z Kazachstánu. Somálec je zmatený a ptá se: A kde jsou všichni Češi? Kazaška pokrčí rameny podívá se na hodinky a říká: asi v práci
Já tam nakonec nešel, mě tam sice vzali, ale nakonec jsem šel do jiné banky. A jednalo se přesně o telefonního bankéře. Různé druhy. Já tam sice nedělal, ale spousta mých kamarádů z kolejí tam pracuje a pracovalo.