Hlavní navigace

Názor k článku Když rodiče peníze nemají, alimenty platí prarodiče. Podle jakých pravidel? od Jarmila - Za spoustu Tebou popisovaných věcí ale taky může...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 5. 2017 9:07

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Za spoustu Tebou popisovaných věcí ale taky může stát. Svou neuváženou politikou. Např. svobodné matky měly delší mateřskou dovolenou, dosáhly na vyšší přídavky na děti... Kdo by to nebral? Tak se holt páry nebraly, nebo se braly, až když vyčerpaly příslušné sociální dávky. To ale neznamenalo, že děti neměly rodiče, ti kolikrát žili jako normální spořádaná rodina, akorát holt bez toho papíru. To nebylo o rupání v kouli, to bylo o využití možností, které dával stát.

    Pokud máš na mysli zálohové výživné, tak to je zářný příklad špatné vymahatelnosti práva v tomto státě. Stát odhaduje návratnost na 10%? Co dělá pro to, aby byla vyšší? Pokud by úřady pomohly matkám sepsat exekuční návrh (= de facto jen vyplnit šablonu s několika málo proměnnými) a před přiznáním dávek trvaly na tom, aby matky doložily, že vyčerpaly veškeré možnosti, jak se dostat k výživnému pro děti, nemusel by být pomocí dávek tunelován státní rozpočet. Protože zálohové výživné je jen záloha, mělo by se do systému postupně vracet, na rozdíl od státní sociální podpory, která je nevratná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).