Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Když rodiče peníze nemají, alimenty platí prarodiče. Podle jakých pravidel? od vladimír - Když se někdo ptá, podle jakých pravidel by...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 4. 2017 14:53

  vladimír (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Když se někdo ptá, podle jakých pravidel by měli prarodiče platit výživné na svá vnoučata, když jejich syn či dcera nemá peníze na alimenty, tak se naskýtá odpověď, že zřejmě dobře nevychovali své dítě, neboť mít dítě znamená povinnost se o něj i postarat a kdio to nedělá, neměl nikdy přivést děti na svět.

 • 2. 5. 2017 9:06

  polygon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A co když se dítě prostě nevyvede a je to zkrátka černá ovce rodiny? O tom jste nikdy ještě neslyšel? Co rodič, který adoptuje dítě jiného nezodpovědného rodiče a to se taky nepodaří vychovat?
  Představte si fungující rodinu se dvěma již dospělými dětmi, které již také založily své rodiny. Jednomu se rozpadne manželství a ještě třeba nadělá dluhy. Na rodiče má přejít celá řada povinností jako placení alimentů, nebo ještě i vyživovací povinnost (bezpráví č. 1). Ti si to ve svém věku již nemohou dovolit a proto je fakticky začne podporovat rodina druhého dítěte, s normální fungující rodinou (bezpráví č. 2).
  Domníváte se, že to nemůže nastat, nebo je to jen okrajová situace?

 • 2. 5. 2017 15:06

  Honza (neregistrovaný) ---.csas.cz

  No ono je to diskutabilní. Upíchnete si dítě s husou. (Vaše chyba, ale stane se.) Husa ho poštve proti vám, nevídáte se s ním, nemáte vliv na výchovu. Docela běžná realita dnešního stavu vymahatelnosti práva. Husa logicky za vaše peníze vychová z dítěte housera. Alimenty platíte, dokud houser předstírá, že se "soustavně připravuje na budoucí povolání". Trochu tvrdý trest, za blbost z mládí, ale ok, zasloužený trest. No ale teď houser upíchne housátka a samozřejmě na ně neplatí ani se nestará. Nechat to na starém dědovi, co před 30 lety udělal blbost, je už trochu drsné.

 • 2. 5. 2017 19:26

  AntiVladimír (neregistrovaný) 194.213.53.---

  "...tak se naskýtá odpověď, že zřejmě dobře nevychovali své dítě, neboť mít dítě znamená povinnost se o něj i postarat a kdio to nedělá, neměl nikdy přivést děti na svět."

  Např vaše dítě, které se stalo rodičem, zajede auto nebo ho zabije vrah nebo na něho jako zedníka v práci spadne panel, nebo ... Čímž se není schopno o díte starat, což znamená, že jste ho špatně vychoval.

  Ach jo, Vladimíre, komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).