Hlavní navigace

Názor k článku Když rodiče peníze nemají, alimenty platí prarodiče. Podle jakých pravidel? od Jarmila - Jak to chodí v praxi: otec se zbaví...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 4. 2017 8:13

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Jak to chodí v praxi: otec se zbaví majetku, převede ho na své sourozence. Následně se nechá vyživovat matkou, de facto na ní parazituje a vyžírá ji. Matka to holt trpí, protože se za syna stydí a nemá sílu ho vyhodit. V takové situaci požaduje matka dítěte oprávněně placení alimentů na dítě. Co udělá soud? Vysvětlí matce, že otec opravdu nic platit nemůže, neb i otec má právo na kulturní vyžití, pod kterýmžto pojmem se chápe chlastání piva v hospodě. Ve státě, který preferuje chlastání piva v hospodě před výživou a výchovou dětí, je jen dobře, že se další děti nerodí, nebo se jich aspoň nerodí tolik.

    Dalěší příklad z praxe: otec platí alimenty a chce vidět děti. Jejich matka dětem zakazuje styk s otcem, a pokud se náhodou potkají na ulici, děti potrestá takovým způsobem, že otec je příště na té ulici radši ani nepozdraví, aby z toho neměly problémy. Nicméně matka neustále vyžaduje stále větší a větší výživné, protože děti prý mají "oprávněné potřeby". A soud na tyto potřeby reaguje neustálým zvyšováním. Kde je potom právo otce vidět svoje děti, na které poctivě platí?

    Za situace, kdy právo je v tomto státě jen kus popsaného papíru, dokázali naši zákonodárci uzákonit neodvolatelnost soudců. Výsměch spravedlnosti. Už jsem pochopila, proč má ta dáma s mečem v jedné a váhami ve druhé ruce, zavázané oči.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).