Hlavní navigace

Názor k článku Kdo má nárok na invalidní důchod? od clovek - Posudková komise je nezdravě autonomní orgán a její...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 12. 2011 12:26

    clovek (neregistrovaný) 89.203.217.---

    Posudková komise je nezdravě autonomní orgán a její rozhodování je hodně zatížené svévolí posudkových lékařů. Skutečnost, že mají v něčem téměř absolutní moc, je původcem mnoha nespravedlností horších o to, že nemocným lidem zlomí zbytek osobní síly a nadále již nemají vůli podstoupit odvolávací kola. Do těch jdou často ti pouze "hlučnější", kteří mají razanci a sílu se něčeho domáhat.
    Statut TP/ZTP/ZTP-P zahrnuje pouze část těžkých zdravotních postižení a stavů vedoucích k úmrtí. Jde pouze o postižení pohybových schopností nemocného - pohybový a smyslový aparát. Těžká onemocnění vnitřních orgánů, které vyřadí člověka z běžného života a mnohdy vedou přes zdlouhavé utrpení ke smrti, jsou velmi často lékařskými komisemi přehlížena. Za desetiletí vím o lidech, kteří byly v dost špatném zdravotním stavu s vnitřními onemocněními odmítnutí komisí se slovy, že mají všechny končetiny. Po několika letech "života", který byl k byl velmi krutý, zemřeli. Naopak mnoho z těch, kteří ZTP od komise obdrželi je tu dodnes a jak je vídám, jsou poměrně spokojení.
    Legislativní předpisy, co musí adept na ZTP splnit, jsou zvláštním výsekem z nemocí a postižení. Stanovují seznam podmínek uvedením rozsahu konkrétních postižení. Nezohledňují ale situace, kdy nemocný trpí ve více bodech "těsně pod limitem" - obvykle je takový člověk v horším stavu než kdyby překročil pouze jednu podmínku. Posudkové komise bohužel často rozhodují pouze jako stroj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).