Hlavní navigace

Názor k článku Kdo a proč je nekalou konkurencí na trhu práce? od anonym - Máte pravdu. Za socíku se kritizovalo, že na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 8. 2009 11:11

    anonymní
    Máte pravdu. Za socíku se kritizovalo, že na tři dělníky je jeden mistr, jeden zásobovač, jeden údržbář, jedna uklízečka, jedna sekretářka a dva náměstci. Dnes je to ještě horší. Pokud pozoruji, tak když se propouští, tak hlavně z výrobních pozic. Systém je nastaven skutečně tak, že úředníci zůstavávají. Na korunu vyplacených dotací se spotřebují 3 koruny nákladů na projekt. Nevím, zda odbouráním onoho přerozdělování a tím i propuštěním mnoha úředníků by se něčeho dosáhlo. Propuštěné úředníky by někdo musel finančně zajistit formou dávek, zase by to šlo z vabraných daní a peníze by chyběly jinde, Takhle za ty státní peníze odvedou aspoň nějakou práci.

    CO se týče podnikatelů, tak ti, co dělají sami na sebe, mají zpočátku krušno. Ale když se zavedou, mají stálé partnery, tak už to jde. E´xistují ale třeba takové rodiné firmy, kde veškeří rodinný příslušníci, známí a kamarádi zastávají neproduktivní ale dobře placené pozice. Ti jezdí luxusními auty po soukromých radovánkách coby "služebkách", počítače mají pro sebe, plazmu taky a když pak firma dostane balík, musí pro něj nějaká prac. síla s minimálním platem pěšky na poštu, v práci mají pak nějaký historický komp ještě s dosovskými programy a sedí na rozvrklaných židlích ještě z dob privatizace - a v majetku firmy je zanesen drahý luxusní kožený nábytek. Takže takoví podnikatelé si na důchod vyšetří z jiných zdrojů. Ono je fakt rozdíl, zda ony "drobnosti" pořizujete ze své omezené výplaty spolu s nájmem, energiemi atp. nebo to jde z podnikání s tím, že oficiální příjem z podnikání např. 60 tisíc měsíčně máte plně k dispozici, tedy bez nutných výdajů uváděných o kus výše, které musí hradit normální smrtelník a na co již zkrátka nesežene falešné účtenky.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).