Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kde pořídit cestovní pojištění? - Rada odborníků od PeterG - V clanku se pise: "V případě, že budete pojištěni...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2005 17:34

  PeterG (neregistrovaný)
  V clanku se pise:
  "V případě, že budete pojištěni několikrát, pojistné částky se sčítají (budete-li mít např. limity na kartě 500 tis. Kč a pojistíte se na další 1 mil. Kč, získáte proplacení léčebných výloh do výše 1,5 mil. Kč)."
  V pripade pojisteni u jedne spolecnosti by to samozrejme slo, ale v pripade, ze mam pojisteni na kartu na 1,5 mil. a dalsi pojisteni u jine spolecnosti na 2 mil., pak celkove pojisteni je 3.5 mil. Kc??? Nejak se mi to nezda.
  A jak je to dale s kombinaci bezneho zdravotniho pojisteni a komercniho pripojisteni? Jestlize v zahranici zaplatim narodni spoluucast za osetreni, proplati mi pak komercni pojistovna z pripojisteni tuto spoluucast?
 • 20. 6. 2005 10:53

  Petr Zámečník (neregistrovaný)
  Je to skutečně tak. Nedostanete plnění dvojnásobné (tj. že by vám zaplatila každá pojišťovna), ale každá vám uhradí léčebné výlohy až do výše limitu.

  Kombinovat běžné zdravotní pojištění a komerční pojištění dle slov pojišťoven nelze.
 • 16. 6. 2008 14:29

  anonymní
  Prosím o detailní vysvětlení příkladu:

  Na cestu se pojistím u své zdravotní pojišťovny (limit léčebných výdajů 500 tis.Kč) a navíc u nějaké komerční pojišťovny s limitem např. 1 mil.Kč..
  V případě nutných poúrazových léčebných úkonů v zahraničí oznámím tamějšímu zdravotnímu zařízení kódy pojistky obou pojišťoven a co bude následovat?
  Za odborné vysvětlení, děkuji.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).