Hlavní navigace

Názor k článku Kauce na byt může činit až 6 nájmů, ale vrací se i s úroky od JKL - A to si jako představujete, soudruhu, že někdo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 6. 2015 8:46

  JKL (neregistrovaný) ---.sprintel.cz

  A to si jako představujete, soudruhu, že někdo koupí byt, sám za něj měsíčně platí třeba 10 000 Kč prakticky po zbytek svého života, ale nájemníka tam nechá bydlet za 5000 Kč?!! Takže bude ještě ze svého doplácet, aby měl nájemníček krásné bydlení...

  Mně teda přijde naprosto fér, sám jsem v takovém bytě bydlel, kde jsem opravdu platit jenom splátku hypotéky majiteli + všechny náklady. A bylo to levnější než normální tržní nájem z bytů, které pronajímají většinou důchodci, kteří je dostali prakticky ZADARMO kdysi od státu a teď mají 90% z ceny nájmu na "přilepšení" v podobě královského života!

  Respektive ano, oni si ty byty "koupili" - v době kdy měli plat 2000 Kčs, tak za 20 000 Kč rozložených do splátek s nulovým navýšením jim to komár prodal - takže zhruba za 10 výplat.

  Jenže teď, ve "spravedlivé demokracii", to má speciálně v Praze hodnotu klidně přes 3 miliony a s průměrnou čistou mzdou 20 000 Kč, KTEROU ALE VĚTŠINA LIDÍ NEMÁ, je to 150 čistých mezd, které za to samé naše generace teď musí platit!!

  A to se vůbec nebavím o tom, že za komárů se nějaké "produktivita" moc neřešila, ztráta práce nehrozila, nějaké stresy taky ne. Každý podnik měl tři vrátné, pět sekretářek a práci, kterou dnes dělá jeden člověk tehdy dělali 2 - 3 lidi, takže na dnešní výplatu se člověk mnohem více namaká!

  Proto mě opravdu štve generace dnešních důchodců, protože tihle lidi vyžrali všechno ze svých předků a vyžrali na dluh i všechno ze svých dětí, které to teď takhle musí splácet a nechali nám tady tenhle neskutečný bo*del, který si máme řešit a nezajímá je to!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).