Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kauce na byt může činit až 6 nájmů, ale vrací se i s úroky od mr - Před 1,1/2 roky přišla za mnou dáma, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 6. 2015 12:55

  mr

  Před 1,1/2 roky přišla za mnou dáma, že by chtěla u mne bydlet v podnájmu. Řekl jsem dobrá.Dejte 3 měsíce dopředu, které pokryjí náklady na 1 měsíc a 2 měsíce bude jako stálá záloha na vaše opravy.V případě neobnovení zálohy před splatností, budou 2 měsíce započítány jako oprava škod, které můžete napáchat a další náklady.Budete vystěhována na své náklady a vráceno co zůstane.V každém případě si musela dopředu zařídit své náhradní ubytování ona na své náklady a musela to prokázat stvrzením na MěÚ. Řekl jsem jasně a prokázal, že platby platím na 3 a více měsíců dopředu.Dáma nechtěla po ošetření smlouvy pochopit. Samozřejmě vše mohlo být k plné spokojenosti obou stran bez nároku na úrok ze strany podnájemce. Protože mě chtěla zneužít a nedávat si dopředu každý měsíc stranou na podnájem řekl jsem ať neotravuje. Pokud se platí úrok, tak pouze u toho, kdo z nájmu bere úrok a zhodnocuje ho! Když se zaplatí nájem bance na 3 měsíce dopředu, musí banka vyplácet úrok z toho, co ji bylo předáno?Nemusí!Nik­de nevznikla škoda a nikdo nebyl podveden.Pokud podnájemce nesouhlasí s mojí platbou a smlouvou nájmu, nezajímá mě!!
  V tomto případě to nebyla kauce, ale dohoda, že 1 měsíc bude placeno předčasné a 2 měsíce budou na pokrytí neodvratných jejích škod bez náhrady.Každý měsíc by však musela zaplatit 1 splátku nájmu.Což by pokračovalo tím, že by měla zaplaceno stále na 3 měsíce.Samozřej­mostí by bylo i vrácení alikvotně to na co by měla nárok.Když platím nájem na 3 měsíce dopředu bance, také nedá úrok.Naopak, musím zaplatit poplatek tak, jako na poště.Takže nikdo nemá nárok mě nutit, abych platil nesmyslné úroky na svou ochranu.A nikdo ani ze zákona nemá právo zasahovat do mých práv a plateb.Pouze se jim přizpůsobit.To, že zákon vyžaduje úroky jsou klamné podvodné praktiky zakotvené v zákoně.Tyhle zákony byli vydané na obranu Romů, ale který inteligentní člověk by je chtěl?

 • 26. 6. 2015 17:24

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  Já to říkám už delší dobu: celý tenhle kšeft už skončil. Hloupostí jeho účastníků.
  - Slušný člověk na takovéhle hovadské chování nepřistoupí. Tedy přistoupí, ale jen krátce, než se rozkouká. Na rozdíl od "zlaté éry" pronájmů 90-tých let už nemusí v hovadských podmínkách pronájmu zůstávat, a tak utíká rychle do vlastního.
  - Nesolidní člověk na vše kašle, žádná odpovědnost, férovost, rozmysl.... takže na vlastní nedosáhne, zůstává v pronájmu.
  - Majitelé a pseudomajitelé (ať mi nájemník zaplatí hypotéku a všchny náklady) se chovají většinou stále hůře, vzájemně se (zde) ujišťují o tom, že jejich protistrana jsou stejná, či ještě větší hovada, nežli oni sami - a teď už mají i většinou pravdu. Slušní většinou utekli, a ti co ještě neutekli si předávajjí typy na těch několik málo slušných pronajímatelů, což hovadům snižuje šanci, že na slušného natrefí. Z čehož si odnášejí poučení, že se mají chovat ještě hůře....
  Takže, hovadům pronajímatelům zůstala jako protistrana úplně stejní, jako oni sami. Plná ústa práv, žádné povinnosti. V tom jste stejní.

  Budoucnost má jen majitel činžáku, celého domu, aby ho to uživilo tak 2-3, co si vybuduje slušné renomé. Doba ranařů, co koupí na dluh byt, a nájemník jim MUSÍ zajistit zbohatnutí, to už je skoro 10 let pryč.

 • 27. 6. 2015 8:46

  JKL (neregistrovaný) ---.sprintel.cz

  A to si jako představujete, soudruhu, že někdo koupí byt, sám za něj měsíčně platí třeba 10 000 Kč prakticky po zbytek svého života, ale nájemníka tam nechá bydlet za 5000 Kč?!! Takže bude ještě ze svého doplácet, aby měl nájemníček krásné bydlení...

  Mně teda přijde naprosto fér, sám jsem v takovém bytě bydlel, kde jsem opravdu platit jenom splátku hypotéky majiteli + všechny náklady. A bylo to levnější než normální tržní nájem z bytů, které pronajímají většinou důchodci, kteří je dostali prakticky ZADARMO kdysi od státu a teď mají 90% z ceny nájmu na "přilepšení" v podobě královského života!

  Respektive ano, oni si ty byty "koupili" - v době kdy měli plat 2000 Kčs, tak za 20 000 Kč rozložených do splátek s nulovým navýšením jim to komár prodal - takže zhruba za 10 výplat.

  Jenže teď, ve "spravedlivé demokracii", to má speciálně v Praze hodnotu klidně přes 3 miliony a s průměrnou čistou mzdou 20 000 Kč, KTEROU ALE VĚTŠINA LIDÍ NEMÁ, je to 150 čistých mezd, které za to samé naše generace teď musí platit!!

  A to se vůbec nebavím o tom, že za komárů se nějaké "produktivita" moc neřešila, ztráta práce nehrozila, nějaké stresy taky ne. Každý podnik měl tři vrátné, pět sekretářek a práci, kterou dnes dělá jeden člověk tehdy dělali 2 - 3 lidi, takže na dnešní výplatu se člověk mnohem více namaká!

  Proto mě opravdu štve generace dnešních důchodců, protože tihle lidi vyžrali všechno ze svých předků a vyžrali na dluh i všechno ze svých dětí, které to teď takhle musí splácet a nechali nám tady tenhle neskutečný bo*del, který si máme řešit a nezajímá je to!!

 • 27. 6. 2015 11:48

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  Je to zvláštní. Když tě nazvu tak, jak si zasloužíš, příspěvek bude smazán. Když ty mě nazveš soudruhu, to je podle Měšce v pořádku. Už to o něčem vypovídá.

  K tvým fantaziím, které se mi pokoušíš připisovat, se nebudu vyjadřovat, ani číst, první odstavec mi pro posouzení toho, colze čekat ve zbytku, stačil.

 • 29. 6. 2015 10:57

  Tomáš Marný

  Komunisti prodávali lidem byty? Ty máš buď Alzheimera v posledním stádiu nebo ses naopak narodil pěkných pár let po kašpárkové revoluci...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).