Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Úroky přes 3 % nejsou sci-fi, kam uložit „rychlé peníze“? od UHU - WPB Capital, mimo termíňáku mají taky spořák přes...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 1. 2010 15:26

  UHU (neregistrovaný) ---.4.broadband14.iol.cz

  WPB Capital, mimo termíňáku mají taky spořák přes 3,5%

 • 5. 1. 2010 15:28

  Patrik Chrz

  Jenže s výpovědní lhůtou od 6 měsíců do 5 let. Ani těch 6 měsíců není vhodné na „rychlé peníze“. A vzhledem k tomu, že Unibon má bez výpovědní lhůty 3,1 % a MSD 4 % to ani nevidím jako extra nabídku.

 • 5. 1. 2010 16:01

  uhu (neregistrovaný) ---.4.broadband14.iol.cz

  to je pravda, ale šest měsíců je pro mě menší omezení než návštěva Prahy nebo Brna.

 • 5. 1. 2010 16:32

  Patrik Chrz

  Faktem je, že tenhle článek je o účtech pro „rychlé peníze“, tedy s možností kdykoliv vybrat a to účet s 6 měsíční výpovědní lhůtou nesplňuje.
  Navíc na záložnu není úrok 3,55 – 4 % (dle částky) u účtu s 6 měsíční výpovědní lhůtou nic výjimečného. Unibon má za stejných podmínek 4,05 až 4,20 u půlročního termínovaného vkladu. Pravda, příkaz by se musel poslat poštou, ale to u 6 měsíčního termíňáku není až takové omezení.
  U MPÚ mám u účtu s 6 měsíční výpovědní lhůtou (novým klientům už nejsou nabízeny) úrok 4,2 %.

 • 11. 1. 2010 9:27

  KLM (neregistrovaný) ---.wpb.cz

  MPU to minuly rok prestrelilo a maji depozit, ze nevedi, co s tim. Navic nabirali cely rok jen kratkodobe vklady a ted se jim to asi spatne ridi. Nove cleny uz ani neprijimaji. A Unibon? Ten nabira take pouze kratkodobe vklady, potřebuji asi rychle penize…to je divne!
  WPB Capital ma jako jedina zalozna standardni nabidku kratkych i dlouhych vkladu, a to dlouhodobe. Pusobi to na me duveryhodne. Hlavne na dlouhe vklady nemaji konkurenci (urok az 5,95%)…to nikdo jiny nedava!

 • 11. 1. 2010 9:35

  dara (neregistrovaný) ---.wpb.cz

  Pane Chrz, uz me nebavi, jak cilene v kazdem blogu nebo clanku, ktery vydate na techto strankach, propagujete Unibon. Chápu, ze to asi nedelate zadarmo, ale budte prosim soudny a piste alespon stridmeji!! Vzdyt je to do nebe volajici a neda se to uz cist :(((((((

 • 11. 1. 2010 9:59

  Patrik Chrz

  No, zadarmo to samozřejmě nedělám, mám tam dva termínované vklady (1,5 roku, 5,2 % p. a. – tedy stejná sazba jako pro jakéhokoliv jiného klienta), pokud myslíte toto, žádné další úhrady od nich nedostávám. Měl jsem i ten jejich spořící účet bez výpovědní lhůty s 3,1 % p. a., ale co MSD poskytla možnost otevřít si jejich vkladní knížku i pro Pražáky, přestěhoval jsem své „rychlé peníze“ tam. Účet sice stále mám, ale aktuálně s nulovým zůstatkem.

  Vaši záložnu (WPB) jsem nezmínil, protože aktuálně nemá žádný spořící účet bez výpovědní lhůty (kterých se tento článek týkal) a i Vaše dlouhodobější úrokové sazby nejsou nejlepší na trhu.

  Pokud chcete v příštím článku být, stačí, když zavedete spořící účet bez výpovědní lhůty, nebo zvednete úrokové sazby z termínovaných vkladů např. nad úroveň MSD nebo Unibonu.

  Koho jsem vynechal (a opravdu ne úmyslně) je Volksbank s jejich spořícím účtem s úrokem 2,03 % p. a. Na doplnění se pracuje.

 • 14. 1. 2010 11:25

  Dalibor Z. Chvátal

  Patriku, prosím, brzdi.

  Jestliže se na jedné straně různě na fórech chlubíš, že jsi autorem našeho serveru, tak musíš zachovat plnou objektivitu a nestrannost. Velmi nerad toto řeším ve veřejné diskuzi, ale nedáváš mi jinou možnost. Nemůžeš si dovolit preferovat svoje subjektivní názory nebo snad dokonce „radit“ finančním institucím, co mají udělat proto, aby Měšec.cz o nich napsal. O vydání vždy rozhoduje šéfredaktor serveru, a tím jsem já.

  WPB Capital do tohoto článku nepatří, protože je o spořicích účtech bez výpovědní doby. Ale přece nemůžeš WPB (a kohokoli jiného) napadat, že jejich úrokové sazby nejsou nejlepší na trhu a nepřímo tak naznačovat, že proto jsi o nich nepsal. Možná Tobě jejich nabídka ze soukromého pohledu nevyhovuje. OK. Ale nešlo slušně napsat, že o jejich nabídce víš, článek však byl na jiné téma? Protože až budeme psát o úrokových sazbách dlouhodobých depozitních produktů, karta se obrátí a uvedeme VŠECHNY finanční instituce, které za různých podmínek dobré úroky nabízejí.

  Tvůj soukromý vztah klient-banka, resp. klient-družstevní záložna čtenáře nezajímá, navíc docela hodně jich je z Tvých opakujících se komentářů unaveno. Nemusíš čtenáře nepřetržitě informovat, kde máš své peníze. Nikoho to nezajímá a hlavně tím čtenáře ovlivňuješ. Využij své zkušenosti proto, abys čtenářům podal objektivní pohled, ne abys jim říkal, co si o kom myslíš třeba jenom proto, že Ti na pobočce neuvařili kafe.

  Jestliže máš v budoucnu publikovat na našem serveru, musíš vystupovat objektivně, férově a profesionálně. A to platí i pro diskuze. Svým neopatrným vystupováním pak devalvuješ kvalitu svého článku. A pozor: není to jen „Tvůj“ článek, ale článek na serveru Měšec.cz. Tím devalvuješ i naši kvalitu – a to už nemohu připustit.

  Pokud budeš diskutovat kdekoli na internetu, dělej si co chceš. Pokud budeš diskutovat na našem serveru jako běžný čtenář, piš si co chceš. Ale pokud se chlubíš autorstvím a barvami Měšce a diskutuješ na našem serveru, nebo dokonce pod svými články, nemůžeš psát, co Tě napadne. Buď budeš nadále naším autorem při dodržení pravidel a kodexu, který platí pro všechny naše autory, nebo budeš svobodným čtenářem, který na Měšec články nepíše.

 • 11. 1. 2010 11:41

  S474N

  Teda, to je ale nahoda, ze tady pani ma IP adresu ve tvaru „.wpb.cz“, ze?

  No jestli vas stve, ze nepropaguje Vas, tak mam mensi radu – zvyste uroky a uvidite.

 • 11. 1. 2010 15:04

  Patrik Chrz

  http://www.mesec.cz/…zen-v-cesku/
  Zisk za rok 2008 (2009 zatím ještě není k dispozici):
  MPU: 6 milionu
  MSD: 6 tisíc
  Unibon: 8,5 milionu
  WPB: ztráta asi 20 milionů

  Kdopak působí nejméně důvěryhodně? :D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).