Chudak se muze citit jako bohac a naopak.
Muj plat cini mezi 120 az 140,000 USD rocne hrubeho. Je to dost ale bohaty se necitim.Ziji normalni zivot,s normalnimi starostmi.
K nerozeznani od mych sousedu.
Ovsem ze daruji nekolikrat rocne znacne castky pro charity.Nekdy se tak ptam Amiku...: "Jak je mozne ze ovladate svuj jazyk dokonale a nemate praci? Nebo delate jakesi podradne prace za malo penez?
Snad je to vzdelanim,a jakymsi podvedomim udelat pro sebe a rodinu maximum,starat se o to abych mel dobrou a jistou praci a zajisteni na "to stare koleno"..
Lidi jsou lini pro sebe delat maximum,starat se,udelat si "papiry" kdyz se uchazeji o praci, vystupovat sebevedome, byt spravne ustrojeni a jit za tim.
Zajit jednou mesicne na "pracak" je ponekud malo. Kazdy ma svuj zivot ve svych rukou,pravda ne v Nikaragui, ale tam snad taky nebydlime ne?
Je treba se nekoukat na bohate jako na lumpy, ci lidi co meli stesti, je potreba JEDNAT! Vyuzivat vsech dostupnych info ( i z Netu) a jit za tim co chci delat u firmy o kterou mam zajem a ve meste treba 200km vzdalenem. Nova prace znamena casto i novy zivot.
Abych nezapomel: Pracovat u jedne firmy desitku let je spis trestuhodnost.Takhle si vsestrannou praxi nezajistite.
Vystridat par firem behem roku ci tri let je velke plus. Budouci zamestnavatel to oceni.
Good Luck.
Kurz Kč / USD dle parity kupní síly je někde na úrovni 12 Kč / USD (údaj spočten na základě informací o HDP ČR v běžných cenách USD a na tákladě parity kupní síly na stránkách ministerstva financí).
Takže tvůj plat odpovídá českému příjmu cca 1,5 - 1,6 milionu ročně.
Abych šel pracovat do ciziny, tak tedy rozhodně za větší peníze, když doma si přijdu cca na 80% této částky. :))
U posledního zamestnavatele jsem 3,5 roku a nemám důvod měnit.
No comment. Můj táta vydržel v jednom podniku celej život. Jenže to se dneska nenosí. Když řeknete zaměstnavateli, že už třetím rokem děláte za stejný plat, řekne vám, ať klidně jdete do pr*ele, na vaše místo vezme někoho jiného, který o problematice nemá aní ánung (ještě předpokládá, že dotyčného ve výpovědní lhůtě do problematiky zasvětíte) a klidně mu dá jako nástupní plat o 30% víc, než byl váš současný plat. Inu, jak říkával můj bývalý spolužák - svět se v pr*el obrací... BTW, Thyronx, díky tvým příspěvkům nemusím ani navštěvovat nějaké sranda servery...
Taky tohle nechápu. Donedávna jsem dělal v pojišťovně, kde byl naprosto nesmyslný systém hodnocení. Odměny byly závislé na tom, o kolik byl člověk lepší než průměr (který byl samozřejmě pohyblivý). Takže když jsem kolegovi s něčím pomohl, tak jsem byl bit hned dvakrát. Jednou tím, že jsem sám udělal míň a podruhé tím, že jsem zvýšil průměr :-(.
No a pak jsme zhruba jednou za rok vyjížděli na různá školení, který byla zaměřena na "zvýšení spolupráce", prostě přesně obráceně, než byl nastaven systém hodnocení. Absolutní vyhazování peněz (no jo, člověk co vlastnil firmu, která pro nás ty školení připravovala, byl manžel naší personalistky ;-) )
No a když se přijímali lidi do vyšších funkcí, tak se taky nesmyslně dávala přednost lidem zvenku (hlavně z jiných pojišťoven). Dokonce to došlo tak daleko, že byl zákaz přijímat lidi z oddělení operátorů na jakákoliv jiná místa, po dobu dvou let od nástupu.
No asi bude ještě nějakou dobu trvat, než ve vedení budou lidi, kterým opravdu na růstu firmy záleží, do té doby si ti schopní prostě musí hledat místo jinde.
Setkávám se s tímtéž. Hlavně, když se přijme ten, kdo neohrozí výše postaveného šéfa. Člověk, který umí, odejde jinam nebo si založí vlastní firmu. Pak se řeší problém motivace lidí (dělají jen to, co musí, víc ani ťuk, protože jinak by bylo výsledkem více nařízené práce za stejný peníz). Pindy o tom, že člověk může být úspěšný, když více dělá, jsou jen pindy. Pokud si vydělá více, není přece problém změnit pravidla hodnocení.
Přesně tohle bylo v pojišťovně, proto jsem odtamdud zdrhl. Neustálé změny hodnocení (pokaždé k horšímu, na začátku jsem si vydělal klidně dalších 100 % k platu, ke konci jsem byl rád, když jsem měl odměnu těsně pod tři tisíce (a to jsem měl skoro vždy nejvíc z celého týmu) - při stejném nebo ještě vyšším výkonu - zhruba 200 procent průměru). Když si vezmu, kolik energie se věnovalo na stále propracovanější systém hodnocení (jak dát všem co nejmíň) - prostě děs. Pracoval na tom celý tým lidí.
Kdyby jejich platy rozdělili mezi jednotlivé operátory, tak by byli všichni v pohodě.
Asi jste nepochopili, že do vedoucích (dnes manažarských) míst se nepřijímají "pracující" lidé s letitými (technickými) zkušenostmi, ale tzv. "nomenklaturní kádry" (podle někdejšího názvosloví) čili kamarádi kamarádů, strejčci, bratranci atd.
Je to zcela logické, protože pro odbyt je potřeba zejména, aby firma měla "kontakty" ve sférách tohoto supermafiánského systému.