Hlavní navigace

Názory k článku Je internetové bankovnictví bezpečné?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 8. 2001 3:21

  Jerry III (neregistrovaný)

  Predstava ze bych mel pokazdy kdyz si chci kouknout jestli uz si nekdo proplatil seka cekat az mi banka posle na mobil kod a pak ho musel pouzit behem pul hodiny je silena ...

 • 24. 8. 2001 6:48

  Martin Beneš (neregistrovaný)

  Můj názor je takový, že elektronické bankovnictví je mnohem bezpečnější než některé rádoby tradiční způsoby. Pro příklad můžeme porovnat plně elektronickou formu, kdy vybíráte peníze z bankomatu, k čemuž potřebujete znát PIN a vlastnit bankovní kartu s platbou u obchodníka, kde často PIN nahradí podpis, který lze bezesporu s menšími či většími obtížemi zfalšovat. Největším překvapením pro mě je ale služba ČS a.s., tzv. sběrné boxy. Zde nepotřebujete žádnou kartu, žádné heslo, stačí znát číslo účtu ( což není problém ) a pak ten diskutabilní podpis. Takže zde mohu platit pouhým podpisem !!! Srovnejte si to s některými elektronickými způsoby a zapřemýšlejte, jak ono to vlastně s tím zabezpečením je. Na závěr bych chtěl dodat, že volba jednoduchosti na úkor bezpečnosti mi nepřipadá jako šťastné řešení.

 • 27. 8. 2001 15:18

  Petr Zámečník (neregistrovaný)

  Mohu jen souhlasit. Sběrné boxy jsou skutečně podstatně méně bezpečné než internetové bankovnictví...

 • 6. 9. 2001 16:20

  TM (neregistrovaný)

  E-bankovnictví je tak bezpečné, jak bezpečný počítač použijete. Pokud chcete ke svému účtu přistupovat např. z internetové kavárny, nepomůže Vám ani certifikát (tedy digitální podpis), navíc si tím můžete svůj certifikát (resp. s ním spojený tajný klíč) kompromitovat.
  Mimochodem - ČS zavedla před časem ještě jednu perličku, jejich původní GSM banking (spíš by se měl nazývat SMS banking) měl taky jen nepatrné zabezpečení. Naštěstí dnes již nabízejí plnohodnotný GSM banking na SIM TOOLKITu.
  Použití jednorázového hesla zaslaného SMS na mobil je myslím poměrně šikovný nápad - obvykle není třeba dlouho na SMS čekat a bezpečnost (autentizace) je poměrně slušná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).