Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Je bitcoin bezpečnější investice než státní dluhopis? Pětina Evropanů souhlasí od J, Novák - No, nikomu neberu jeho právo dělat si se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2018 3:03

  J, Novák

  No, nikomu neberu jeho právo dělat si se svými penězi co chce. Za sebe ovšem říkám, že své peníze raději vrazím do nemovitostí, zlata či něčeho pro mě užitečného, než do nafouknutého balónku, který může kdykoliv prasknout.
  Jinak chápu zastánce kryptoměn. Ti, co na nich vydělali, tak to nadšeně obhajují. Ti, co prodělali, raději mlčí, a to jednak aby nebyli za blbce, jednak z poťouchlosti, protože "když jsem si mohl nabít hubu já, tak ať si ji nabije i jiný...".
  Takže za sebe říkám, že když si budu chtít zahrát, tak si zainvestuji na akciovém trhu. Do kryptoměn ale rozhodně nejdu.

 • 9. 1. 2019 12:37

  Bomber (neregistrovaný) ---.dekra-automobil.cz

  Nikdo nikdy nikoho nenutil prodávat kryptoměnu pod cenou a navíc cena BTC ještě nikdy nespadla na nulu. Zhodnocení BTC při nákupu v jakékoliv době bylo vždy jen otázkou času. Kolísavé pohyby mezi nadhodnocením a podhodnocením (ano, čtete správně) způsobují jen lidské emoce a hamižnost. Nikde neplatíte za vedení účtu, držení pozice atd. Hlupák je jen ten, kdo měl BTC a prodal jej pod cenou ze strachu o svůj kapitál. Kdyby čekal déle, dočkal by se zhodnocení. Nyní se takto prověřují lidé, kteří nakupovali BTC při ATH na přelomu 2017/2018. BTC není bez hodnoty už jen z důvodu tvrdé práce vývojářů na této platformě. BTC po své cenové stabilizaci a rozšíření Lightning network bude ideální měnou, neboť nejlépe splňuje základní požadavek - nechcete si jej nechat z jiného důvodu, než copy prostředek směny. Dnešní doba samozřejmě vykazuje jiné parametry. Stojíme na počátku. Proto se dá očekávat pořádné zhodnocení a rozumní lidé BTC drží. Ostatně z dnešního pohledu (otevření Bakkt, vstup Fidelity, adopce BTC v JP Morgan atd.) vyzní zdejší negativní příspěvky opravdu směšně. A samozřejmě nemusí být řeč jen o BTC. Studujte.

 • 10. 1. 2019 4:20

  J, Novák

  Muhehe! To, že to letadlo zn. Bitcoin bude ideální měnou, už čtu celou řadu let. Nikdy jsem v letadlové hry nevěřil a nevidím jediný důvod, proč bych měl věřit právě v tohle éro. Takže dobře, klidně si nakupujte a klidně si dál věřte v "pořádné zhodnocení" a nechť "rozumní lidé BTC drží". Já klidně budu považován za nerozumného, ale do tohohle divadla investovat nebudu. A že bych měl studovat? Nu, už léta tvrdím, že podvodníci budou prosperovat do té doby, dokud se se lidé budou chtít nechat podvádět. A bitcoin není nic jiného, než podvod. Ty velké zisky některým jednotlivcům musí zaplatit jiní, tedy ti, kteří do toho investovali a následně prodělali.
  Jinak s vámi souhlasím s tím, že hlupák je ten, kdo měl BTC a prodal jej pod cenou ze strachu o svůj kapitál. Ovšem větší hlupák je ten, kdo do toho šel s vírou, že "poctivě" vydělá. A ještě větší hlupák je ten, kdo to dnes drží, i když už je to pod cenou, kterou za to dal, když si to pořizoval, přičemž věří v to, že bude líp (slovy ANO). za sebe říkám, že za nejchytřejšího považuji každého, kdo do toho nešel. Ony i ty články a různé diskusní příspěvky (viz vy), které mají uklidnit "investory", aby z toho letadla nevystupovali, není nic jiného, než snaha o to, aby těch blbců, co prodělají a těch vychytralců, kteří pořád ještě vydělají, bylo co nejvíce.
  Za sebe říkám, že za nejchytřejší považuji lidi, kteří do toho nedali ani ká. Sice nic nevydělali, ale také mohou mít klidné spaní, že o nic nepřišli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).