Vlákno názorů k článku Jdete s davem nebo necháváte své peníze pracovat pro vás? od Pavel - Ty příklady těch pasivních příjmů jsou nějaké divné....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 12. 2010 13:24

    Pavel (neregistrovaný)

    Ty příklady těch pasivních příjmů jsou nějaké divné. Nebo si snad autor opravdu myslí, že včely "samy" dávají med, že krávy "samy" dojí mléko či že sad "sám" nese ovoce a celá práce včelaře, sedláka či sadaře je obhlížet svá včelstva/krávy/sady láskyplným pohledem a poté si vzít med/mléko/jablka, která se samy donesou do chalupy a prostřou na stůl? Tak v tom případě autorovi prozradím, že práce včelaře/sedlá­ka/sadaře je pěkná dřína, která nese med/mléko/ovoce až dlouho poté, co byla vynaložena práce (v případě sadu u po několika letech) a zaplacena daň (minimálně z nemovitosti). Autorův pohled je dost podobný názoru Marie Antoinety na romantický život venkovanů.

  • 23. 12. 2010 4:10

    investor (neregistrovaný)

    Není žádných pochyb, že práce včelaře, sedláka či sadaře je těžká a k romantice má hodně daleko. Pasivní příjem však není o práci včelaře, sedláka či sadaře. Zkuste si představit, že vlastníte sad a zaměstnáváte dobrého sadaře a obchodníka, který je schopen ovoce prodat tak, aby bylo dosaženo zisku. Zisk je pak váš pasivní příjem.

  • 23. 12. 2010 7:07

    Pavel (neregistrovaný)

    No, problém je dvojí:

    1. Ten sadař nebo obchodník může uvěřit podobnému článku a rozhodnout se žít z pasivních příjmů - a toho sadaře a obchodníka budu muset dělat sám.

    2. I když si nic nepřečtou, tak práce zaměstnavatele také není lehká - musí třeba mít rezervy, aby zaměstnance zaplatil, i když stromy spálí mráz, nese zodpovědnost za jimi způsobné škody, na což také musí mít rezervy, a zase musí zaplatit slušnou mzdu, aby ti zaměstnanci nešli jinam (či se nezařídili podle bodu 1). Prostě s tím pasivním příjmem má starosti, které také stojí jeho čas a námahu (i když to není sbírání jablek).

    Ony vůbec podobné rady mají tu nepříjemnou vlastnost, že fungují, jen když se jimi skoro nikdo neřídí. Když začnou všichni chtít žít z pasivních příjmů, tak nebude nikdo, kdo by je vytvářel. Podobně, když si všichni postaví tří baráky, aby žili z pronájmu dvou z nich, nenajdou žádného nájemce, ...

    Takže,. pokud se vám opravdu podařilo zařádit si život tak, že žijete s pasivních příjmů, moc se tím nechlubte a hlavně to neraďte ostatním, až bude podobných lidí víc, žádné pasivní příjmy nebudou.

  • 23. 12. 2010 10:07

    jindra (neregistrovaný)

    Sám si odpovídáte. Práce zaměstnavatele opravdu není lehká a pokud nemáte rodiče milionáře, dostat se do stadia pobírání pasivních příjmů stojí hodně úsilí a času. Pasivní příjem neznamená, že přichází sám od sebe. Perpetuum mobile nefunguje ani v tomto případě. Jeho udržení stojí námahu a nervy. "Jen" přináší větší svobodu a nezávislost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).