Není v článku ještě jedna chyba? Je zde uvedeno, že přehledy pro Českou správu sociálního zabezpečení i pro zdravotní pojišťovny se podávají do měsíce od daňového přiznání. Ale co si pamatuji, tak do měsíce to byl jen přehled pro ČSSZ, zdravotní pojišťovny je chtěly do 8 dnů...
Ale kdo ví, třeba se to nedávno nějak měnilo. Ale třeba také ne a když tu mohlo projít těch 6 měsíců místo 3...
Jinak zrovna pro mě je asi lepší, myslet si, že je na to méně dnů. :-)
Jinak stezovat si muzete tak sam sobe, bohuzel mame take takovou zkusenost, ucetni " zpracovavala " memu budoucimu muzi ucto, kdyz jsem to videla, neverila jsem vlastnim ocim, nic nezmuzete, ona za nic nezodpovida, musite s ni sepsat smlouvu o zodpovednosti a v pripade kontroly na FU bude povinna pripadne chyby zaplatit, protoze podle zakona za ucto zodpovidate vy, nikoliv ucetni. Toto je jedina obrana.
Zajímalo by mě, kde jsou ty likvidační pokuty? Když se opozdíte u berňáku, tak pokud se na to nevy..erete, tak více jak 500 Kč nedostanete a jak ČSSZ, tak zdravotní pojišťovna vše nejprve řeší upozorněním a teprve by ignoraci uděluje pokuty. Nejvíce mě však pobavila věta "Lze předpokládat, že vymáhání bude vzhledem ke stavu důchodového účtu výrazně tvrdší než v letech minulých." To je podle mě čistě spekulace, nebo to snad někdo řekl?
Ještě na střední jsem strávil 2 měsíce "praxi" u ČSSZ, kde jsem měl na starost evidenci jednotlivých dlužníků. Vymáhání bylo nedůsledné a procento vymožených pohledávek bylo nízké (kolem 30 %, tehdejší šéf se vyjádřil, že to bylo 2x méně než v případě soukromých firem)
Pokuty a penále se taktéž v některých případech odpouštěly. To už postupně neplatí. I státní správa míří malými kroky k vyšší efektivitě, i když je stále velice nízká :-) Zkrátka - to co bylo možné v minulosti už možné není. Rozhodně to proto jako spekulaci nepovažuji.
Jak to je přesně s onou lhůtou 5 pracovních dnů po oficiálním termínu pro podání daňového přiznání? Je pravda, že do celé délky této lhůty se uvažuje pouze fyzicky doručená přiznání na konkrétní místně příslušný finanční úřad? Pokud zašlu přiznání poštou nebo jej podám na jiném finančním úřadě, než místně příslušném ve lhůtě těchto 5 dnů a na dotčený místně příslušný úřad to dojde po této lhůtě, mám smůlu a zaplatím pokutu 500.- ? Děkuji za fundovanou odpověď.
Děkuji za odpověď, následkům odeslání daňového přiznání poštou rozumím a chápu jej. Zaráží mě však proces podání na jiném než místně příslušném úřadě. Totiž přes ujištění pracovnice finančního úřadu, že takové podání ve stanovené 5 denní lhůtě je v pořádku, přeposlání na místně příslušný úřad trvalo 4 dny a vesele mi naúčtovali penále. A vysvětlení? Prý si dosud mysleli, že to v pořádku je, ale bohužel dostali interní pokyn taková podání brát jako poslaná poštou... Ale nikdo není schopen mi takový pokyn ukázat, nemluvě o odkazu na zákon či vyhlášku. Funguje-li přeposílání mezi finančními úřady hůře jak Česká pošta je s podivem, že takový způsob podání vůbec nabízejí :( O kompetenci úředníků ani nebudu mluvit... :(
No oni toho urednici na financnich uradech nekdy nakecaji, to byste se divil :-) Zajimavy je, ze neznaji ani ty zakladni zakony o danich, ale prece je nebudu poucovat ze? Tu sankci by meli pisemne zduvodnit, samozrejme s podpisem daneho urednika, aby se s tim dalo neco delat.