Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Jak vydělat na spořicím účtu a kreditní kartě od anonym - Asi jste pořádně, Patriku, nepochopil. Výrobky, které jsou dotovány...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 9. 2008 7:43

  anonymní
  Asi jste pořádně, Patriku, nepochopil.
  Výrobky, které jsou dotovány v cizině, kvóty žádné nemají, a tudíž se i hromadně vyváží. Naopak, u nás se hlídají kvóty, aniž by se něco dotovalo. Dotují se útlumové programy (v zemědělství to bylo např. zatravnění polí, zalesnění luk nebo chov skotu bez následné produkce mléka. A samozřejmě, pokud se něčeho vyrábí málo, v nedostatečném počtu, tak zde pak letí ceny závratně a neúměrně vysoko /např. mléko, maso, byty, když se zasází málo brambor, tak i ty brambory. Atd. atd. Muselo by se bohužel centrálně plánovat - kolik republika skutečně potřebuje, na to napasovat plány pro jednotlivé zemědělce, k tomu něco z dovozu na obohacení trhu a u všeho nad uplatnit ochranářská cla, tak, jako to dělají vyspělé ekonomiky. Zemědělství bohužel není jako průmysl, kde, zjednodušeně, nejdou-li na odbyt třeba židle, se jejich výroba omezí, dřevo na ně určené se někde uskladní a lidi propustí. V zemědělství se po zasetí musí i sklidit - znovu zasít a tak stále dokola. U živého materiálu se nedá vše vymlátit nebo chovat kuřata 3 roky, až o ně bude zájem a pak za 4 roky zjistit, že není maso, vejce, mléko ale pak není možno najednou otočit nějakým zázračným knoflíkem a spustit "výrobu" v odpovídajících, požadovaných kvantech. Něco se dá sice řešit dovozem, ale ne dlouhodobě, a ne za situace, že v cizině je neúroda.

  Jelikož bydlím na hranicích, mohu vás ubezpečit, že i když je u sousedů veliká nezaměstnanost, tak k nám pracovat od nich nikdo nejezdí!
  A určitě nebudete chtít po prodavačce, aby dojížděla za desítku čisté mzdy s tím, že dá měsíčně 4 litry na dojíždění ... Když bude brát sto tisíc, tak asi ty 4 litry na dopravu oželí. Ono se nedá chtít po mizerně placených lidech, aby dělali stejné věci jako managment mající o 0 (nulu) vpravo na výplatní pásce víc. Pokudněkdo není toto schopen pochopit, budete to asi české prvenství na světovém pracovním trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).