Hlavní navigace

Názory k článku Jak vybrat správný podílový fond? Sledujte rizika, ale i jeho poplatky

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 2. 2018 17:36

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  Hlavni duvod proc ja a mnoho dalsich lidi neinvestuje do fondu jsou fixni rocni poplatky za spravu v procentech (viz clanek 0,5 - 2% kazdy rok). Pokud tedy investujete do fondu napr. 1 mil. Kc, pak poplatek 0,5-2% znamena kazdy rok platit 5.000-20.000,- a to mi prijde jako velmi drsne poplatky. Jeste chapu transakcni poplatky za nakup/prodej, jeste chapu vstupni poplatky nebo poplatky napr. z vynosu, z toho co mi fond vydela at si vezme cast jako odmenu za to ze mi zhodnotil penize, ale vzit kazdy rok procenta z investovane castky bez ohledu na to zda vydela nebo ne, to nenuti spravce fondu investovat prostredky co nejlepe umi. Tak jako tak si vezme ty % z Vami vlozene castky a ma vydelano. Staci par let aby fond nezhodnocoval nad inflaci a poplatky Vam sezerou peknej kus investice ... Az zmizi tyto poplatky za spravu nebo budou nekde na urovni 0,1-0,2% a poplatky si muzou uctovat za zhodnoceni dle vykonosti fondu (tedy ze zisku co Vam vydelali) , pak spousta lidi pujde zase do fondu.

 • 12. 2. 2018 14:11

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Odvozovat poplatky ze zisku, bez ničeho dalšího, může být dost nebezpečné. Takový model motivuje majitele fondu k velmi riskantnímu jednání. Když to vyjde, velký poplatek, když ne, prodělá klient.

 • 12. 2. 2018 19:57

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  správný fond by byl takový, který by mi dal půlku toho, co s mými penězi vydělal - a doplatil mi minimálně na nulu svoje případné prodělky, s poplatky za správu a transakce mne nezatěžujíce.
  jinak nevím, za co bych takovému "správci" měl platit. kdyby takhle zaměstnavatelé vypláceli mzdy, nikdo by pro ně nedělal. i ten nejposlednější a nejneschopnější živnostníček musí zaměstnanci zaplatit za práci, bez ohledu na to jak a zdali se mu jí podařilo zhodnotit. superpřeplacení správci fondů můžou klidně nevydělat, můžou dokonce i prohospodařit vlastní podstatu do mínusu, a stejně za to dostanou zaplaceno.
  sen.
  zlej ...

 • 13. 2. 2018 14:18

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  No jo, jenže to by zase znamenalo, že budou investovat do velmi konzervativních produktů. Státní dluhopisy a pod.
  Naprosto minimální riziko, ale také minimální náklady, zisk pro majitele fondu z objemu. No a peníze klienta ať vezme klidně čert a inflace.

  Co takhle: fond garantuje pokrytí inflace, a co je navíc, to je jeho? Jenže žádný takový fond neexistuje.

  Kdepak, ono je třeba říci, že fondy jsou super kšeft pro jeho majitele. Ne tak pro klienty. Však také podstata kšeftu fondů je, aby jim politici odhlasovali pro jejich fondy daňové zvýhodnění a dotace, které jim naženou ovečky, které by bez toho nikdy do fondů nešly. Penzijní, investiční životní...

 • 10. 2. 2018 7:42

  Praktik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Správný podílový fond je žádný podílový fond. Celé finanční poradenství je letadlo s kecy v kleci. Pokud máte finance navíc, rozhodně je nestrkejte do financí, zaplakali byste jako miliardy lidí před vámi. Kupte si něco hezkého nebo užitečného. Kus políčka, studnu, nedobytnou tvrz, plodící stromy a keře, svobodu, pět metráků nasoleného masa nebo tak něco.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).