Vlákno názorů k článku Jak vás ovlivní bankrot Řecka? od Robča - Řecko zbankrotuje, a kdo tvrdí opak, je omezenec....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 9. 2011 0:46

    Robča (neregistrovaný)

    Řecko zbankrotuje, a kdo tvrdí opak, je omezenec. Jsa neekonom neznám rozdíl mezi řízeným a neřízeným bankrotem. Mimochodem: Porozhlídli se všichni "zaujatí" po tom, co se po pangrotu stalo s Argentinou? myslím si, že dneska už je celkem v poho... A do mě.!

  • 27. 9. 2011 17:18

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    V okamžiku, kdy je na světě v oběhu asi 100 × více peněz, než reálného majetku samozřejmě musí proběhnout řada krachů.

    Rozumné řešení, tedy aby krachovali i věřitelé – je z nějakého pro mě neznámého důvodu ideologicky pro většinu lidí nepřípustných. Ačkoli investor i věřitel musí nutně nést riziko, že se jim peníze nevrátí – teyd alespoň ve světě zdravého rozumu, ne ve světě ideologicky zmasírovaném médii, ekonomy a bankovním sektorem.

    Takže pokud je ve světě mnohem více peněz, než majetku, pak postupně se zjistí, že zadlužení k nezaplacení jsou téměř všichni. Začne se Řeckem, a bude pokračovat řadou dalších států – až se to dotkne i těch, kdo kterých bychom to nikdy neřekli.

    Ve skutečnosti o splacení dluhu nejde. Není to ani fyzicky možné. Nekrytých peněz je příliš mnoho a banky i státy je mohou vyrábět jak o život a ačkoli si je vycucají z prstu, chtějí za něj reálný majetek. To je skutečná příčina maléru a nebude to pouze Řecko, které to odnese.

    Ve skutečnosti nejde o placení dluhů. Ve skutečnosti jde o transfer majetku a všeho cenného od určitých skupin lidí k jiným. Nějaké banky a bohatce splcení dluhu nezajímá, vědí, že to ani není možné. Jim bohatě stačí vycucat stát na úrocích natolik, aby jim vydal vše cenné a hodnotné a dále proudily pasivní peníze a on si může houpat nohama v síti u Karibiku.

    Česká republika je masírována stejně. Je schválně zadlužována mimo jiné i Kalouskem, který si střihnu rekordní zadlužení republiky za celou dobu její existence. Je důležité, aby Česko bylo zadlužené natolik, aby vše cenné v něm přešlo do cizích rukou. To se daří. Momentálně Kalousek odpustil 30 miliard dluhu na daních, zařizuje ekotendr za 100 miliard plus mínus, a mnoho dalšího, dělají se rekordní rozpočtové schodky. USA dobře ví, že toto je v jejím zájmu a proto činnost, která končí tranferem majetku do správných rukou odměnila vyznamenáním Kalouska. Vondra je zřejmě také jejich člověk se stejnou činností, takže ho též pozvali, byť předtím.

    Zkrátka hraje se jiná hra. Majetek i cenné věci mění majitele. Dluhy jsou nesplatitelné. Banky si v databázích vycucají elektronicky peněz na půjčení díky systému částečných rezerv kolik chtějí. A i když jsou to vycucané prachy z prstu, vrátit budou chtít skutečnou hodnotu. A o to jde. A proto je každý stát na radu ekonomů zadlužován více a více a to včetně bohatých. Jde o přerozdělení majetku.

    Protože ekonomicky masírovaní lidé nemají ani šajn na rozdíl mezi zeleným papírkem a skutečnou hodnotou. Ale až půjde do tuhého, ten rozdíl změní svět. A o to jde při zadlužování států – o proces napakovat se na tomto rozdílu. Najmě, když je možné zelené papírky beztrestně vyrábět a ještě za ně dostávat skutečnou hodnotu.

  • 28. 9. 2011 11:57

    B.V. (neregistrovaný)

    Naprosto s Vámi souhlasím. Ve Vašem komentáři je zároveň odpověď na to, proč EU nemůže fungovat – jedná se o uměle vytvořenou teorii, kdy každý stát rozhodně nemá své peníze kryté – neboli ta rovnost eura je uměle vytvořena – a pak stačí málo a už se to sype jak domino.
    Já jsem vlastně nikdy neporozuměla tomu, jak Řecko může splńovat podmínky a vysoké laťky EU. Kromě turistických investorských destinací a velkých městských metropolí tam lidé žijí jako v 40-50 letech.

  • 28. 9. 2011 13:11

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Žádný stát nemůže mít své peníze kryté. Protože každá banka může vyrobit díky systému částečných rezerv jedním stisknutím tlačítka mnohonásobek peněz, které skutečně má. A tyto vycucané peníze z prstu dát na trh pomocí půjček jakoby to byly skutečné peníze!

    Tohle je proces, který nemůže mít žádný stát plně pod kontrolou. Máte prostě v zemi banky, časované pumy, kdy banka bez problémů za rok či několik roků vyrobí třeba stonásobek peněz a vrhne je do oběhu oproti situaci, která je teď.

    Jak se chcete této inflaci bránit? Co proti tomu chcete dělat?

    Lobbing bank zrušil řadu rozumných regulací, které to mohly držet na uzdě.

    Jinak řečeno, kdykoli se naskytne příležitost a banka zavětří, tak vám klidně při vhodné příležitosti třeba během roku zdesetinásobí počet peněz v oběhu.

    Tedy dříve či později budou mít nezvladatelné dluhy i státy, které jsou velmi bohaté a dnes se zdá no problem. Chyba je v systému finančního toků a pravidlech.

    Počkejte si pár let a zjistíte, že dobře se budou mít jen státy, které drží banky na uzdě, případně je znárodnily. Často to budou velmi křovácké a rozvojové státy.

    Prostě se můžete rozkrájet a stavět na hlavu, ale problém je neřešitelný, protože bez pořádné změny bank a přiškrcení pravidel pro banky prostě nelze situaci změnit. Bude doba, kdy i Německo bude zápasit s problémy. Protože problém je v systému, ne v Řecku, ne ve Španělsku, ne v Itálii, ne v …

    EU je jediná, která by to mohla zde nařízením změnit, ale z důvodů tlaků to neudělá. V USA při pokusech změnit bankovní pravidla zařvalo několik prezidentů v atentátech …

    V budoucnu se budou mít na tom dobře jen státy, které změní rozumně pravidla pro banky, přiškrtí je a omezí jejich možnosti. Zcela nezávisle na tom, jak moc bohaté jsou dnes. Státy, které to neudělají, půjdou střehlav dolů, i Německo, pokud se neodhodlá.

  • 28. 9. 2011 14:28

    B.V. (neregistrovaný)

    Ano, já Vám rozumím, že není chyba v jednotlivých státech, ale v systému.
    Píšete o změně bank. Co banky vlastně představují? Pro koho jsou banky určené? Jaké praktiky používají banky? Banky jsou tedy nad státem a udávají tón → tím se dostává do umělého stresu stát → vidí ta šílená číslička (dluh) v bance. Banka defacto vytváří optický klam. Stát panikaří. Kdo za těmi bankami stojí, jací lidé?A to je myslím ten problém. A dostáváme se k tomu Vašemu předchozímu komentáři – mění se majitelé a co je cenné to stát nabízí a zůstávají mu jen ty zelené bezvýznamné papírky.
    Lidé mají tendence tedy šetřit a nezadlužovat se → nenakupují. Když nenakupujete tak peníze stojí, netočí se, tím pádem všichni chudneme - nevytváříme hodnoty.
    Omlouvám se, nejsem ekonom, jsem naprostý laik.
    Líbí se mi jak jste to výborně popsal v obou Vašich komentářích.

  • 10. 11. 2011 12:17

    MoB (neregistrovaný)

    Aha, takže banky vrhnou do půjček vycucané peníze. A vy si je půjčíte a koupíte si novou TV vycucanou z prstu? Nebo si ty peníze půjčí firma a bude ty TV cucat z prstu? Nebo si za ně koupíte nebo necháta postavit vycucaný barák? Nikoliv - pořídíte si za ně něco reálného (jestli smysluplného, to už je jiná otázka). A bance vrátíte o něco víc, protože nebýt půjčených peněz, neměl byste tu TV nebo barák nebo cokoliv. Čili vaše vývody jsou z velké části mimo.
    Pravda je, že systém částečných rezerv může generovat značné problémy - a třeba zrovna takový bankrot špatně hospodařícího dlužníka může příliš ujeté banky a okolí vrátit do rozumných kolejí.
    Vy se nějakým návrhem řešení nezatěžujete, takže asi nemá smysl se ptát, jak byste to řešil Vy..?

  • 28. 9. 2011 23:38

    Zdenek (neregistrovaný)

    Jaj zase ta panicka nenavist voci EU. Kazdy argument je dobry a ked ziaden nieje nieco si vymyslime. S tym co tu pisete by musela CR byt davno rozdelena na min 10 celkov a taka Praha na 3 diely.

  • 28. 9. 2011 23:34

    Zdenek (neregistrovaný)

    Argentina je v pohode? Skusil ste sa opytat niekoho s argentinskym pasom?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).