Vlákno názorů k článku Jak vás ovlivní bankrot Řecka? od Krakonoš - Nechat Řecko nekontrolovaně zbankrotovat by nebylo chytré, doplatili...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2011 18:34

    Krakonoš (neregistrovaný)

    Nechat Řecko nekontrolovaně zbankrotovat by nebylo chytré, doplatili by na to všichni věřitelé a nejen oni. Sypat tam peníze do nekonečna nelze. Vyřadit Řecko z eurozóny je jedno z nejhorších řešení, dluh je v euru, drachma by byla prudce devalvována a tím by dluh pro Řeky ještě reálně narostl. Navíc průmyslu tam v porovnání s jinými státy zase tolik není a devalvováním měny není moc co podporovat. Řecko se musí dostat z fáze, kdy fakticky platí jen úroky. Řešením by mohla být dohoda s věřiteli na snížení úroků výměnou za striktní dodržování rozpočtových pravidel podpořená garancemi EU. Řekové by např. místo dosavadního úroku 6% platili úrok řekněme 2%. Při dvouprocentním úroku by už bylo reálné splácet i závazky. To by bylo výhodné pro všechny strany. Řecko by mělo reálnou šanci vyhrabat se ze současných problémů. Nikdo by nepřišel o svůj vklad do řeckých dluhopisů a proto by ani žádný z věřitelů nemohl zkrachovat. Sice by banky méně vydělaly, ale taky by si příště rozmyslely, komu půjčují své peníze. Uklidnilo by to EU, finanční trhy a ostatní státy, protože by při takovém řešení nemohl nastat dominový efekt.

  • 26. 9. 2011 18:50

    bez přezdívky

    Veritelia sú investori ako všetci ostatní. Proste sa splietli a je úplne v poriadku, že skrachujú.

    Grécko sľubovalo hory doly pred rokom a pol aj pred pol rokom - nasľubovalo, ale skutek utek. Nič iné ako nafackovať si nezaslúži.

    A samozrejme spolu s Grékmi by si zaslúžili nakopať do zadku všetci eurobyrokrati, ktorí naše peniaze do Grécka poslali.

  • 26. 9. 2011 19:03

    Krakonoš (neregistrovaný)

    Nemá smysl do detailů řešit, kdo všechno to zavinil. Není v pořádku, pokud část věřitelů zkrachuje, to se může velmi snadno přenést i na ostatní investory, kteří třeba Řecku nepůjčili ani euro. Stačí si vzpomenout, co dělo v září 2008 po pádu banky Lehman Brothers. Na největší bankrot v dějinách USA doplatili úplně všichni - banky, státy, jednotlivci. Mnohem důležitější je nálezt řešení, jinak na to doplatí zase všichni včetně nás.

  • 26. 9. 2011 21:17

    bez přezdívky

    Nie, všetci na to rozhodne nedoplatili. Dokonca drvivej väčšiny ľudí sa to nijak nedotklo. Čo sa rozhodne dotklo všetkých sú však bailouty a zachraňovanie podvodníkov a bankrotárov.

    Čo je normálne na tom, že ja mám niesť následky chýb, ktoré spôsobil niekto iný?

  • 27. 9. 2011 6:53

    Pavel (neregistrovaný)

    Ano, na bankrot doplatí nepřímo všichni, ale méně, než když tam všichni nepřímo cpou peníze, které stejně ničemu nepomůžou. A čím děle se tam peníze budou cpát, tím více na to všichni nakonec doplatí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).