Poč. 90.let minulého století, kdy se dodělával Temelín a stát se dušoval, jak v rámci ochrany životního prostředí bude podporovat vytápění elektřinou, jsme si pořídili přímotopy. 20 hodin levný proud, 4 hodiny drahý. Časem - jak klesla podpora výroby elektřiny státem a u nás byl konečně zaveden plyn - jsme přešli na plyn. Nicméně sazba nám zůstala a dodavatel energií na dotaz řekl, že to neřeší a že je mu to jedno. Několikrát jsem to přepočítávala s dnešní spotřebou a vždycky mi vyšlo, že je to výhodnější než kdejaké tarify s nižší předpokládanou spotřebou. Takže máme přípotopný tarif, všude se svítí LEDkama a konečně nemusím řešit, jestli se někde nesvítí zbytečně.
Vážený pane autore, ještě byste měl vysvětlit, kdo si dnes z nuzného důchodu nebo platu může dovolit navýšit zálohu o pás set jak říkáte. Nezlobte se, ale píšete nesmysly. Hlavně by měl někdo prosadit, aby se elektřina a plyn zdražovali stejně jako voda jednou ročně a ne čtyřikrát za rok, což je pro normálního občana neúnosné.
V článku se mi „líbí“ věta: Je doporučeno rozhodnutí dodavatele respektovat., to kdybych dělal u svého původního dodavatele, tak si každoročně zbytečně připlácím několik tisíc, které mi pak přistanou akorát po sezóně ve vyúčtování. Už mě to nebavilo, dvakrát jsem se s firmou o tom dohadoval, proč to tak přepalují a oni, že prý je to pro mě tak lepší, že na to mají kalkulátory, co to vypočítávají. Tak jsem jim na to řekl ať si to nechají a vyměnil jsem je. U Comfortu mám teď zálohy nižší a ještě mi vracejí, a spotřeba je pořád na stejné hranici, takže bůhví na co ti předchozí ty peníze během roku využívali, než mi je pak poslali ve vyúčtování zpět.