A jinde zase, třeba v Česku, zase člověk, který byl napaden a dovolil se bránit tak, že agresorovi ublížil – tak ho zavřeme, nebo ho necháme platit útočníkovi odškodnění. Vůbec co si dovolila oběť nepodvolit se vůli útočníka!
Někde utlačují ženy, jinde utlačují občany, které nepatří k rómskému etniku. Jak je třeba vidět na rozdílem mezi Vítkovem a jinými soudy, kde oběť není Róm.
V Iránu je nějaké politické vedení. A potom jsou tam nějací lidé.
Politické vedení je v zásadě nábožensky fundamentalistické. A lidé? Je tam vzdělaná a relativně liberální městská vrstva, která své vedení odmítá. Je tam velmi početný nevzdělaný venkov, který politiku moc neřeší, ale za vedením spíše stojí. A potom je tam vrstva islamistů, kteří to vedení podporují a tvoří ho.
Řekl bych, že se to podobá situaci v komunistickém ČSSR. Vrstva komunistů je poměrně tenká, ale ovládá stát. Hodně lidí nemá komunisty rádo, ale moc s tím nedělá. A hodně lidí komunisty neřeší, bere je jako zlo, ale aktivně neudělají nic, čím by si ublížili a pravidelně je chodí "volit".
Čímž se dostáváme k volbám v Iránu - ty jsou svobodnější než v ČSSR, ale do svobodných mají hodně daleko. Volí se jenom z těch kandidátů, které islamisté schválí. Ve městech si víceméně volně můžete vybírat mezi menším a větším zlem (volíte sám za sebe a nelze snadno zjistit, koho jste volil)- na venkově je víceméně rodová společnost, takže nevolíte za sebe, ale místní hlavoun bude koukat, jak dopadly volby ve vašem okrsku a podle toho se s vámi bude zacházet - jako s členem rodu, který celkově nějak volil.
Čili ve zkratce - Peršani většinou nejsou teroristi a nejspíš ani většinou nejsou náboženství fundamentalisté. Ale vedení jejich státu nábožensky fundamentalistické je velmi tvrdě a terorismus dlouhodobě podporuje (podporuje skupiny, které my=západ máme na seznamu teroristických organizací).
Iránský prezident (který možná skutečně řídí stát, ale možná ne) rozhodně k fundamentalistům patří. A to, že možná pronesl nějaký rozumný projev pro německou televizi neznamená, že nepronáší jiné projevy jinde.
Nevyhodou Bit coinu jsou vysoke vykyvy teto meny a tak se zatim nehodi na platbu za fyzicke zbozi (obchodnik nevi, jestli nakonec dostane zaplaceno alespon to, za kolik zbozi nakoupil).
Neco jineho to je u nehmotneho zbozi, kde jsou variabilni naklady blizke nule, takze prodejci nehrozi takove riziko.
OSN Ocular Surgery News
OSN Obras Sanitarias de la Nación (Argentina)
OSN Online Social Network
OSN Oregon Sports Network
OSN Oklahoma Sustainability Network (Oklahoma City, OK)
OSN Organic Solvent Nanofiltration
OSN On Sale Now
OSN One Stop Notification
OSN Organizace Spojených Národù (Czech)
OSN Open Software Network
OSN Office of the Secretary of the Navy
OSN Overlay Service Network
OSN Operations Support Network (Ericsson)
OSN Old Sinful Nature
OSN Open Studios Network (UK)
OSN Output Sub-Node
OSN Optical Star Network
OSN Optical Service Network(s) (fiber optics)
OSN On-demand Secure Network
OSN operating system neutrality