Hlavní navigace

Názory k článku Jak naučit děti hospodařit s financemi?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2015 8:57

  frantiskovo (neregistrovaný) 194.228.32.---

  Dle mého názoru je vhodné využít i Otevřeného Podílového Fondu - z pravidla větší výnos než ze Spořícího účtu, k prostředkům se běžně dostanete v rozmezí 3-5 pracovních dní. Využití volatility trhu.

 • 30. 8. 2015 21:47

  michalovo (neregistrovaný) ---.google.com

  "Jak naučit děti hospodařit s financemi?"

  Takze si asi delas srandu...

 • 26. 8. 2015 11:01

  mr

  To je základ i když hodně podceňovaný u výdejce.To naprosto všeobecně.Spo­lečnost je již naprosto degradovaná braním a sobectvím dle znehodnocených vládních zákonů a princip šetření se stal byznysem a sprostou krádeží.Nejdříve si musíme uvědomit, že dítě na principech a ústupcích nikdy nevychováme.Není to věc a omezení z něho věc udělá.Jako každý má touhu, hněv, chamtivost, zákeřnost a vzpurnost.Předejít tomu je, se sám ovládat a neukazovat a nemít osobní příklad, kterým ho inspirujeme.Vše co se navrhuje je již na zmíněných zásadách.Vychovat z něho plnohodnotnou bytost je již nad síly výdejce, rodiče ap.Nejdříve musíme začít od sebe.To už je hodně těžké.Když dítě omezíme, je to známka, že již jsme omezení a to na jakékoli úrovni zvenčí.Neomezuj a nebudeš omezován již dnes neplatí. Postupem času jsme ztratili svou osobnost a jednáme jak je nám nařízeno ať skrytě, nebo násilně.Zvykli jsme si toho nevšímat a ignorovat to za cenu přežití a chamtivosti zcela s tím, že za to něco dostaneme.Ale co?Když se podíváme na svého potomka, učíme ho právě to.Je nám vnucen názor, že tak to má být a že za něj neponeseme následky.Opak je pravdou a je zřejmý na každém pohledu a kroku který uděláme.Slepota je již naordinována a tak ji přenášíme nevědomě na potomka s tím, že děláme co můžeme.To, jak jsme se ke své pravdě dopracovali, už je problém pochopit.Podpora nevědomosti u potomka je hodně velký prohřešek a to ukazuje kdo a co jsme.Na pravidla života abychom za ně netrpěli, se už ztratili a jednáme jen podle někoho, kdo nám ani za to nestojí.Ale musíme, protože nás k tomu donutili jednáním a politikou bez vzoru.Osobně neomezuji dítě ale dávám jen to, co potřebuje.I když to hraničí s bezmocí, s kterou s námi zacházejí jako se zvířaty jako jsou oni sami.Dítě se později postaví na své nohy samo a je potom na něj, jak se s životem popere. Pokud je výchova na materiální a tělesné úrovni, bude jednat podle toho.Pokud bude vychován morálně a podle výších zásad života, míru a nenásilí které nesplňujeme skoro všichni, půjde si svou cestou ať se nám to líbí nebo ne.A hospodařit se svými financemi nebude tak velký problém a ani ho nenapadne je dávat na zisk druhým, nebo si půjčovat, jak se to 95% společnosti již naučila podle jiných, podvodné vláda a bank. Hospodařit znamená mít.A to má pouze 5% osob které ovládají vše kolem nás.Kde je vzor jak vychovávat potomka?Ty vzory jsou špatné a u každého jinak chápány.

 • 27. 8. 2015 6:23

  Pavel (neregistrovaný) ---.cws.sco.cisco.com

  Jak může děti naučit hospodařit Stavební spoření !?
  Už vidím ty vyděšené oči 10letého syna, když mu o Vánocích ukazuji výpis ze stavebka a říkám - to bude jednou tvoje.

  Děti mají mít kapesné, rozhodně ano. Já preferuji týdenní, pak ve vyšším věku měsíční. Dceři jsem ve 13 pořídil dětský účet + kartu. Výběry a platby jsou omezeny na částku na týden. Kapesné i drobné finanční dary dostává tam.

  Děti se nauří s penězi hospodařit jen jejich používáním, neučte je peníze syslit do státních "spořících produktů", je i jiné a průhlednější řešení - a na to mají dost času až si budou sami vydělávat.

 • 26. 4. 2018 23:11

  Honza67 (neregistrovaný) 2a02:768:9309:----:----:----:----:----
  27. 4. 2018 11:52 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).