Hlavní navigace

Názor k článku Jak na výpočet starobního důchodu pro rok 2008 od non CSSD - Velikou vadou tohoto jinak dobrého návodu výpočtu důchodu...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 1. 2008 9:55

    non CSSD (neregistrovaný)
    Velikou vadou tohoto jinak dobrého návodu výpočtu důchodu je to, že se vůbec nezmiňuje jak do výpočtu zahrnout údaje které Vám ČSSZ každé 2 roky na vyžádání zašle, ale bez jakéhokoliv srozumitelného popisu položek. V tom výpisu máte vyloučené doby zřejmě i dobu DZ, ale tento materiál by to měl zohlednit a říci zda to skutečně tak je. Např. udávanou dobu DZ z tohoto výpisu budete asi muset prokázat (vysvědčením vojenskou knížkou ap.), ale právě toto by měl článek také vysvětlit.
    Ale co je hlavní - na výpisu je uváděn vyměřovací základ a je to ona proměnná VZ z tohoto návodu? Pak by byla část výpočtu jak se dostanete k VZ před tím v takovém případě zbytečná, v případě že máte výpis ČSSD a převzala by se přímo jejich hodnota VZ. Navíc vyměřovací základ po rocích je asi (není tam žádný pořádný popis) kumulativní hodnota, ale nevím jestli je to tak. Rozhodně doporučuji si tento výpis pořídit a rozhodně doporučuji nějak podle něj upravit i tento návod výpočtu důchodu - pak to bude super. Dost by to zjednodušilo výúpočet.Pokud to nikdo v diskuzi nějak nezodpoví, obrátím se na ČSSZ se stejným metodickým dotazem - tj. jak se mají hodnoty vyměřovacího základu k údaji VZ v návodu a zda je doba DZ z výpisu tototožná s dobou DZ z návodu. Pak výpočet důchodu bude úloha pro jednoduchou lkalkulačku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).