Vlákno názorů k článku Jak jsem nahlásil nelegální software BSA (TEST) od webb - a dobře sestavený článek. Sice nepřináší nic překvapivého,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 5. 2016 3:06

    webb (neregistrovaný)

    a dobře sestavený článek. Sice nepřináší nic překvapivého, ale toho času a nervů, co musel autor obětovat - to je obdivuhodné. Třeba dobrovolně podstoupit domovní prohlídku, aby nám mohl popsat její detaily. Rozhodně byl článek zajímavější, než kdyby to byl jenom rozhovor s nějakým policajtem nebo někým od BSA.

  • 13. 5. 2016 20:43

    Radek (neregistrovaný)

    Zdravim,
    Budu oponovat Vám a hlavně zdravému úsudku p. redaktora.


    Z praxe....

    BSA odevzdá informace "Hospodářské Kriminálce,"
    na základě vyjádření státního zástupce k Vám vyšlou několik policistů..
    Čekajíc na Váš příchod domů, pokuď se v místě bydliště nevyskytujete.

    Poté s Vámi provedou ověření totožnosti a krátce na to Vás seznámí s již spuštěným procesem o vyšetřování.
    Odevzdáte jim Vaše medium, konkrétně CD/DVD či a to hlavně HDD za jejich přítomnosti. Podepíšete odevzdání věci a informují Vás o budoucím výslechu na krajské služebně.

    Tam Vám vyslechnou a na oplátku výmluvám, Vám řeknou co zjistili a jaké mají důkazy, případně v jakém dni a času.
    Dají Vám příležitost se k tomu vyjádřit a do krátkého stanoveného data máte prokázat, že jste vše nabyl legální cestou.

    Takových to výslechů budete mít minimálně dva / tři.

    Státní zástupce Vám pak podá možnost jak se s trestním stíháním vypořádáte, tedy soudní cestou nebo mimosoudním vyrovnáním ztráty zisku dané/ých společností, pokuď tomu společnost svolí.

    Pokuď má společnost zastoupení v České republice, tak máte průser jako brno...
    pokuď ne, máte skoro vyhráno, jelikož se řeší tyto prohřešky v ramci uzemí ČR.
    Všechny potvrzení o úhradě a projednání jak věc postupuje podáváte u další schůzky na hosp. kriminálce.

    IT zaležitosti... tedy několikrát přeformátovaný HDD, zamknutý, pod heslem, apod. řeší odddělení v Praze, tedy jako z několika hlavních, které se přístupem k datům živí.
    Data si můžete před definitivním odesláním na expertýzu zálohovat za účasti policie, poté jej už neuvidíte. Samozřejmě, cokoliv odmažete bude bráno jako maření výkonu, jelikož mají vše zdokumentováno.

    Asi největší sv.ně v rámci takového řízení je zaintersovaná společnost Microsoft, ta z Vás za pomocí svých právních zástupců v Praze (Voborník a spol.) může vytáhnout i třicet tisíc za Windows milenium, které jak ostatně víte je poněkud dosti starého data...


    Ke zbytečnosti stahovat MP3 a Filmy / Seriály z různých pochybných webů....
    Nepodporuji tyto Weby a proto jsem o to víc rád, když mne doma hřeje "originálka," samozřejmě moc jich nemám, protože NE všechno STOJÍ 50Kč p. redaktore.
    Ačkoliv se pohybuji od Prahy do Brna, tedy na cestách... nepoužívám paušál, jehož absence mi tudíž znemožňuje poslouchání Vámi řečeného systému Cloudu. Nemám paušál, protože mi to tak vyhovuje.. nemusím být in, abych byl sám sebou.
    Dále bych chtěl připomenout, že sice nevím, kde p. Redaktor nakupuje hudbu a film/serialy (jestli vůbec), ale jsou takové tituly, které se sehnat prostě nedají, i kdyby jste měl navštívit nějaké tržiště či Web v zahraničí... ovšem, pseudo-hudbu dnešní doby jistě naleznete na každém rohu, že ?


    Mluvím jako ten co .... do toho prostě z nějakého důvodu vidí, a hlavně ze zkušeností. Nepotřebuji obhajovat Vaši nepřijatelnost zde diskutujících, pokuď by se nějaký našel, protože není nad zkušenosti.

  • 13. 5. 2016 21:57

    comodoro (neregistrovaný)

    Některé věty jsem nepochopil, trochu mi to připomíná strojový překlad, ale co se týče předposledního odstavce, pokud vím, stahování hudby ani filmů není nelegální, ač se různí multimediální parazité snaží tvrdit opak.

  • 20. 6. 2016 23:56

    killer (neregistrovaný)

    ten kdo skutečně hudbu poslouchá si hudbu kupuje na originálních nosičích. totéž filmy. jen barbaři stahují digitální odpadky. smrt digitálním kleptomanům!

  • 21. 6. 2016 10:46

    Dloubal (neregistrovaný)

    Ja si nemuzu pomoct, me ten soucasny popovy skvost taky zni jak digitalni loudness odpadky, uz jen kdyz to slysim z radia nekde v hospode. Vubec sem teda nepotreboval neco stahovat presto jsem hudbu skutecne poslouchal. Kde jsem teda udelal diru v matrixu pane?

  • 23. 6. 2016 15:17

    Jan (neregistrovaný)

    Kupoval sem originalni CD, ale od te doby, kdy zacla loudness war jsou nova CD pouzitelna pouze jako podlozky pod kafe,nic vic... Zvuk strasny,plochy,ne­vyrazny. Mozna,kdyz bych to pustil na HIFI vezi od cinanu za 500,bude to znit hezky,ale na kvalitni sestave a bednach se mi chce zvracet...

  • 12. 7. 2016 13:36

    a (neregistrovaný)

    Digitalni odpadek = kvalita koupeneho nosice pouze s obsahem o ktery jde a bez reklam

    Neni ten odpadek spise zapleveleny originalni nosic, ktery si ani nemuzu prehrat kdekoliv a na cemkoliv chci?

  • 20. 7. 2016 16:24

    Marek (neregistrovaný)

    pokazde kdyz si pustim koupeny film z originalniho media, tak mam potrebu si nafackovat ze jsem to udelal. distributori totiz maji potrebu nas poctivce trestat reklamou, kterou jsem si nekoupil a kterou neni mozne (na rozdil od samotneho dila) preskocit a nejakou tou formou vyhruzek smerem k piratum (kdybych byl piratem, tak jsem tohoto obsahu a ztraty casu usetren). takze abych Vas parafrazoval: smrt kamenym kleptomanum.

  • 14. 5. 2016 0:37

    webb (neregistrovaný)

    Nějak nechápu, v čem mi oponujete. Já jen pochválil článek, který byl testem udavačského tlačítka z pohledu udavače. Každý udavač by si ho měl přečíst, aby viděl, co ho čeká. Názory autora na stahování a používání staženého v tomto případě přehlížím, protože o tom ten článek nebyl.

    Vám bych doporučil, jestli máte zkušenost s tím, jak by to pokračovalo, kdyby se nejednalo o test, abyste to nějak rozumně sepsal, nebo raději to nechal napsat někoho, kdo to umí, mohlo by to být taky zajímavé.

    Z těch útržků, co tu píšete, to spíš vypadá, že se jednalo o prodej kopií, ne o zátah ve firmě. Ale i to by mohlo být zajímavé.

  • 15. 5. 2016 19:01

    Johny (neregistrovaný)

    Takže chápu to správně, jak podle článku tak i podle tohoto komentáře, že když jde o legálnost a nelegálnost software, tak platí presumpce viny? Čili že JÁ mám dokazovat, že software v mém držení byl nabyt legální cestou (hledat si třeba 6 let staré faktury a já nevím co)? Ne že policie nebo někdo jiný má MĚ usvědčovat, že jsem vinen - tedy že software v mém držení byl nabyt nelegální cestou, nebo jeho držením (!) porušuji zákon? (! držení, protože jestli by podstatou porušení zákona bylo používání softwaru, musel bych být taky usvědčen, že jsem jej použil, ale stále platí, že dle presumpce neviny bych měl být nejdříve usvědčen, že vskutku jde o nelegálně nabitý software, ne?)
    Není to v rozporu se zákony ČR, a já nevím, třeba ústavou ČR? Obecně jsem myslel, že u nás funguje presumpce neviny.

  • 15. 5. 2016 20:16

    P2010 (neregistrovaný)

    Obecně jsem myslel, že u nás funguje presumpce neviny.

    Ne vzdy, napriklad pred financnim uradem jste na tom uplne stejne. Tam take musite prokazovat svoji nevinu.

  • 20. 7. 2016 16:40

    Marek (neregistrovaný)

    ale to proto, ze mate jako podnikajici povinost vest ucetnictvi. pokud se Vam tyto dukazy ztrati, tak Vam berni urad vymeri pausalni dan a pokud snad citi ze skutecna dan by vyrazne presahla dan pausalni, tak se musi uchylit k dokazovani ze obrat byl vyssi nez uvadite.

    u nelegalniho sw, nebo digitalnich del se to ma stejne. jako podnikatel musite udrzovat veskere penezni doklady (pro berni urad) a absence dokladu o zaplaceni uzivaneho sw se bere jako dukaz ze sw nebyl zakoupen (tady nevim jak se resi v pripade ze mam uredne potvrzeno ze jsem o ucetnictvi prisel). jako FO nemate povinost uchovavat uctenku a proto je dukazni bremeno na strane zalujiciho - proto se tyto dusevni mrzaci zameruji na firmy.

  • 16. 5. 2016 15:19

    Jyrken (neregistrovaný)

    Nejdená se o presumpci viny nebo neviny - to je pojem z trestního zákoníku.

    Zde se jedná o zákon autorský, kde uživatel má povinnost prokázat, že dílo používá v souladu s podmínkami stanovenými autorem (stanovenými například v licenční smlouvě).

    Autorský zákon ve své prapodstatě chrání chudáka, nebohého, slabého autora, před zločinnou a všemocnou korporací-vydavatelem, aby neukradl jeho dílo. To, že se díky vývojářům softwaru a jeho uživatelům, celý poměr sil otočil, je prostě fakt.

  • 16. 5. 2016 15:13

    WOTAN (neregistrovaný)

    Jenom k predposlednimu odstavci:
    1. Mobilni pausal se neplati proto, aby byl clovek "in", ale proto, aby mel nonstop pripojeni k internetu. Jestli na nej nemate nebo ho neumite vyuzit, je to vase vec, ale nedelejte z toho modni trend a nesnazte se pasivne-agresivnim stylem utocit na lidi, kteri pausal maji.
    2. Vetsinu filmu lze koupit treba na Amazonu a jestli to neni zrovna pul roku stary film na Blu-Ray, casto je sezenete za ceny radove v jednotkach EUR (u pouzitych DVD i mene nez 50 Kc).
    3. Kdyz mate pausal a primereny datovy limit, existuje seda zona nazvana YouTube - hudbu tam naleznete zdarma (jak jednotlive skladby, tak cela alba), presto ji muzete legalne poslouchat a neni nutne nic stahovat.
    4. Kdyz posloucham neco hodnotnejsiho a ne komercni pseudo-hudbu, tim spise bych hudebnika podporil a CD koupil legalne, prinejhorsim objednanim primo od kapely.

  • 15. 6. 2016 10:48

    pavel (neregistrovaný)

    Filmy, seriály a MP3 PRO VLASTNÍ potřebu můžete stáhnout legálně.Ostatně proto se platí výpalné z prázdných HDD a médií.
    A filmy nahrané z televizního vysílání jsou u vás na disku taktéž zcela legálně ( narážím ted na službu www.sms.cz, což je virtuální videorekordér kterou používám).
    Podstatné je, že audiovizuální dílo nesmíte sdílet. Stáhnout si ho pro sebe je v pořádku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).