Vlákno názorů k článku Jak finančně zvládnout neplánované rodičovství? od jezevec - mně nejvíc pobavilo: Pokud například jeden z budoucích...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2014 10:45

    jezevec (neregistrovaný)

    mně nejvíc pobavilo: Pokud například jeden z budoucích rodičů dosud váhal, zda si říci v práci o zvýšení platu, teď je ta správná možnost.

    už vidim ten rozhovor v zářivých barvách: hele, šéfe, já vim že moje práce za moc nestojí a ani firmě se nedaří, ale podjely mi nohy a budu potřebovat víc peněz na dítě ..... alejo, to víš že jo, když seš tak potřebnej, tak já ti od prvního litr přidám.
    nebo tenhle: (jeden z rodičů matka): hele šéfe, já za pět měsíců odejdu na mateřskou, nezvýšil bys mi mzdu, abych pak měla vyšší apanáž? hahaha.

  • 3. 12. 2014 11:16

    Honza (neregistrovaný)

    Je to dost divný přístup, no. Zrovna v době, kdy budou oba nejspíš potřebovat od zaměstnavatele trochu tolerance a lidštější přístup, není zrovna dobrý nápad zaměstnavatele maximálně ždímat. Umím si živě představit těhotnou v prvním trimestru (mám 4 děti), co se v ředitelně málem pobleje nebo málem rozbrečí... Nebo chlapíka, co bude chtít víc peněz a vzápětí po porodu volno na výpomoc doma :-)
    Rozumný zaměstnanec se s rozumným zaměstnavatelem pochopitelně vždy domluví, ale není možní chtít řešení typu 10:0. Ždímat zaměstnavatele je možné, když dělá zaměstnanec dobře nějakou důležitou práci, je obtížně nahraditelný a firma má prachy.

  • 9. 12. 2014 9:19

    l0l (neregistrovaný)

    problem je, ze dnes si kazdy pridavac, at manualni nebo kancelarskej, mysli, ze je dulezitej a chtel by brat astronomicky sumy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).