Hlavní navigace

Jak chránit svou digitální identitu?

11. 4. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Měšec.cz pořádá konferenci o trendech digitálního světa z pohledu finančního businessu.

Toto je PR sdělení.

Hranice mezi digitálním a reálným světem se stírají a přechod mezi nimi je často otázkou jediného dotyku či pohledu. Naučte se efektivně chránit své peníze i soukromí a využívat technologické vychytávky bezpečně. Právě i nástrojům, které slouží k ochraně dat, se bude věnovat konference Digitální identita.

Za Raiffeisenbank vystoupí kryptolog Tomáš Rosa. Ve svém příspěvku se zaměří na kvantové počítače, které dokáží řešit matematické operace v jádru většiny kryptografických protokolů. Představuje tato skutečnost opravdovou bezpečnostní katastrofu? A jaké místo zaujímají kvantové počítače v oblasti finanční matematiky?

Milovníci Applu mohou od letošního února využívat službu Apple Pay, to je věc známá. Jak ale vypadá spolupráce s touto tolik obdivovanou firmou? Co obnáší zavádění nové platební metody, prozradí Jakub KomendaMONETA Money Bank. Mimo jiné také nabídne konkrétní statistiky – jak si Apple stojí ve srovnání s Google Pay?

Nově vzniknuvší Národní bod pro identifikaci a autentizaci je zodpovědný za bezpečné a zaručené ověření totožnosti uživatele online služeb veřejné správy. O tom, jak přesně je ochrana údajů zajišťována a jak funguje online identifikace při komunikaci s úřady, promluví Michal Pešek ze Správy základních registrů.

Jak přistupují k ochraně osobních dat klientů manažeři firem? Zasahuje nějakým způsobem stát do pravidel ochrany dat? A jak chrání své vlastní údaje samotní občané? Jsou zodpovědní? To ve své přednášce shrne Pavel Stros ze společnosti DATASYS.

Jak mohou postupovat banky, aby naplno využily potenciál, který skýtají klientská data? Neustálé zavádění nových technologií a nástrojů – například big data, machine learning a umělá inteligence k jejich použití přímo svádí. Jak překonat překážky, které tomu brání, přiblíží Jan ČechuraUnicorn.

Konference serveru Měšec.cz. Ilustrační fotografie.
Autor: Internet Info s. r. o.

Konference serveru Měšec.cz. Ilustrační fotografie.

Tolik z ochutnávky přednášek, které 29. května 2019 v City Green Court v Praze zazní.

Témat je celá řada, projděte si program konference a přesvědčte se na vlastní oči. Staňte se účastníkem konference a prohlubte své dosavadní znalosti.

Celou Digitální identitou účastníky provede Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Tip do článku - účto fakturace duben

Partnery konference jsou Mastercard Europe, PwC Česká republika. Mediálními partnery jsou Bankovnictví, CardMag, Česká bankovní asociace a Sdružení pro bankovní karty.

Organizátorem akce je server Měšec.cz. Produkčně akci zajišťuje vydavatelství Internet Info.

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).