Hlavní navigace

Názor k článku Jak banka pozná, že se přes ni snažíte „vyprat špinavé peníze“? od Patrik Chrz - Jasně, každý jsme na něco, někdo rád holky,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 3. 2017 15:26

  Patrik Chrz

  Jasně, každý jsme na něco, někdo rád holky, někdo vdolky, někdo banky :).

  Co si pamatuji, tak je možné mít Červené konto u Poštovní spořitelny, ke kterému je IB zdarma, jen ten úrok bude teď asi dost na houby. K Červenému kontu ale nejde vydat platební karta a nejde z něj v hotovosti vybrat - pouze převodem na jiný z tzv. registrovaných účtů (tuším jsou maximálně tři).

  U Creditas jsem si účet zřizoval na dálku (pobočky byly od začátku roku, kdy začali působit jako banka, doslova "v obležení" a klienti se museli dopředu objednávat a to je snad jediná věc, kterou u bank opravdu nesnáším - nemoct tam jít kdykoliv se to mě hodí, proto úplně nejsem nadšen z různých osobních bankéřů - a že jich mezi mými 14 využívanými bankami pár mám - právě proto, že tam není možné přijít kdykoliv "ad hoc"), takže minimálně na začátku to šlo, byť to byla kombinace internet + pošta. Jak je to nyní nevím, ale pochybuji, že tu možnost zrušili, zas tak hustou pobočkovou síť nemají.
  Pokud má člověk zřízen již první účet, tak zřídit další (další spořáky, kartu) je už jen otázka pár kliknutí v IB.

  Já mám momentálně ČSOB Premium, využívám výhodu 4 vstupů do salonků přes Priority Pass a neomezených vstupů do salonků MasterCard v Praze a Vídni. Mají i další výhody typu vedení zdarma, výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí (ale to raději použiji Creditas, kde i přes poplatek 30 Kč vyjde výběr v zahraničí díky lepšímu kurzu lépe), ale tyto výhody mám i u jiných bank, takže to pro mne není priorita.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).