Hlavní navigace

Investiční antirádce

Petr Zámečník

Také máte pocit, že by každý chtěl vaše peníze? Ať se podíváte kamkoli, jsou všude…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Banky, které vás lákají na úrok. Bůh ví, jak je možné, že vám vrátí víc, než jste jim půjčili. V tom musí být nějaká magie. Nebo vám nevrátí nic.

Pojišťovny slíbí, že od nich dostanete zaplaceno, pokud se vám něco stane. A když na to přistoupíte, a necháte si něco udělat, třeba zlomit nohu nebo ruku, přijdou a řeknou, že to neplatí a že vám nic nedají.

Investiční společnosti, které nabízejí, že se o vaše peníze postarají lépe než vy. Jako byste se o ně nedokázali postarat sami!

A to nemluvím ani o penzijních fondech slibujících důchodové zajištění. Kdo by jim věřil, když se o penzisty nedokáže postarat ani stát? A ten má přeci peníze pořád. Neřád! Na daních mi berou téměř polovinu toho, co si vydělám! A ještě se o mě nepostará.

Pak tu máme příbuzné, přátele, známé a sousedy. Všichni by chtěli půjčit, prý vše splatí. To tak! Z čeho? Přijdou si půjčit znovu, aby měli na zaplacení starého dluhu. Já to znám, nic nového pod sluncem, Amerika tak taky žije. A žije.

Mohl bych si peníze uložit pod polštář. Tam budou pěkně v bezpečí, nikdo o nich nebude vědět a budu mít klid. Ale slyšel jsem, že máme inflaci. Nevím přesně, co to je, ale prý najde peníze všude a zkazí je. Asi to bude nějaká infekce.

Nebo si něco můžu koupit. Vždyť je všude tolik krásného zboží! A tak krásně ho nabízejí. Jen se podívejte nahoru nebo dolu na této stránce, i tady! A proto nespořte, nešetřete, neinvestujte, spotřebujte. Neboť kdo nic neinvestuje, neprodělá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).