Hlavní navigace

Internetové bankovnictví spořitelního družstva Creditas (galerie)

20. 1. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Vyzkoušeli jsme a nafotili internetové bankovnictví Záložny Creditas. Dnes už ne úplně malá záložna má v nabídce i účet bez poplatků za základní služby.

Záložna Creditas se z původně třebíčské družstevní záložny postupně rozrostla do celé České republiky. Původní název 1. Třebíčská záložna, spořitelní a úvěrní družstvo jí patřil od února 1996 do konce letních prázdnin 2004. Poté se přejmenovala na 1. TZ, družstevní záložnu. Od ledna 2010 je to již Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo a sídlí v Olomouci. Většinový podíl záložny patří olomouckému podnikateli Pavlovi Hubáčkovi, který mj. ovládá investiční skupinu UNICAPITAL.

Záložna Creditas poskytuje komplexní bankovní služby, najdete u ní jak spořicí či depozitní produkty, tak úvěry. Platební karty pro její klienty vydává Československá obchodní banka.

Z transakčních účtů má v nabídce dva běžné účty:

  1. Běžný účet CREDITAS
  2. Běžný účet VIP

Oba účty mají nulové poplatky za základní transakční služby, tj. za vedení účtu a za tuzemské platby zadané přes internet nezaplatíte ani korunu. Záložna však má poplatek 30 Kč za každou nezrealizovanou platbu, tak pozor, abyste na účtu měli dostatek peněz.

Běžný účet VIP má jednu libůstku: do výše 2,5 mil. Kč zůstatku je úročený roční sazbou 2 % p.a. Co za to? Drobnost – vložit členský vklad ve výši 250 000 Kč. Ten se po ukončení členství samozřejmě vrací, ale není pojištěný. Inu, něco za něco.

Základní poplatky

  • 0 Kč – vedení platebního účtu
  • 0 Kč – příchozí tuzemská platba
  • 0 Kč – odchozí tuzemská platba
  • 0 Kč – vklad hotovosti
  • 15 Kč – výběr hotovosti do 500 000 Kč
  • 6 Kč – výběr z bankomatů ČSOB

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví Záložny Creditas umí všechny potřebné transakce, takže nebudete nijak strádat. Můžete provádět všechny běžné tuzemské platby včetně příkazů k inkasu z jiného účtu, rovněž platby zahraniční. Příjemným benefitem je i ovládání nastavení platebních karet, byť u nich musíte počítat s jednodenní prodlevou, protože přes záložnu odejde jen požadavek do ČSOB, která karty vydává.

Poznámka pro plátce a příjemce je oddělená. Můžete si nastavit informace o transakcích, ty vám budou chodit buď na mobil (2 Kč), nebo na e-mail (0 Kč), a ten může být třeba mobilní, takže pak je to bez poplatku.

Zabezpečení

Do internetového bankovnictví Záložny Creditas se přihlašujete pomocí uživatelského jména a hesla. Uživatelské jméno je nejčastěji vaše e-mailová adresa, ale můžete jej na pobočce změnit. Heslo si můžete změnit sami. Před přihlášením vám přijde na registrované mobilní číslo SMS kód, stejným způsobem podepisujete každou aktivní transakci, vždy vám přijde SMS s kódem.

skoleni_29_6

Výpisy z účtu jsou ke stažení ve formátu PDF nebo v účetně příjemnějším ABO.

Internetové bankovnictví pochází z dílny společnosti Arbes Technologies a jde o řešení s názvem Arbes OBS.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).