Hlavní navigace

Názory k článku Internet věcí a technologie usnadňují bydlení. Pořídit je lze levněji v rámci pojištění

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2019 12:28

  xls (neregistrovaný) 118.173.0.---

  Pořídit si do baráku desítky blbostí a předplatných, za každé pak platit ročně pár stovek nebo tisíc. Vřele doporučuji!

 • 8. 11. 2019 19:26

  Ondra (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz

  A nabízí pojišťovna(y) kromě záplavového čidla i čidlo zátopové? Pojišťovny přece nejlépe vědí, že jsou to dvě zcela rozdílné věci... ;-)

 • 10. 11. 2019 4:21

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Reklamní článek by měl být označen.
  Probůh, kdo to psal? "Pokud jeho obyvatelé vypínají topení, zatímco jsou v zaměstnání" - tak si teda vůbec nepomůžou. Žili někdy v domě, kde museli topit dřevem/uhlím? Pokud totiž dům vychladne, tak jeho opětovné vytopení sežere víc energie, než když je dům vytopený na provozní teplotu, kterou je možno zvýšit/snížit podle potřeby. Ale to topení NESMÍ vypínat. To je možné jen v paneláku, kde topí sousedi, ale V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NE v rodinném domku! Pokud je venku větší zima, dům vychládá rychleji, i kdyby byl nakrásně vytopený. Totéž platí pro rekreační nemovitost, pokud do ní jedete v topné sezóně. Pokud je to stará chalupa, je třeba byt udržovat na cca 16 st. C, jinak je vytopení prostor dlouhé a neekonomické. Což ví každý, kdo to někdy absolvoval. Vypnout topení a domnívat se, že když budete byt vytápět (pomocí dálkového ovládání) od pátku od rána, že to stačí, tak fakt nestačí. příjemná teplota tam bude tak leda v okamžiku Vašeho odjezdu. Protože jste nechali prochladnout zdi a těm trvá dlouho, než to teplo do sebe znovu naakumulují.

  Krom toho mají moderní technologie hodně nectností. Pokud máte plynový kondenzační kotel, řízený elektronikou, pak vězte, že při výpadku proudu elektronika vypadne a nedovede se sama nahodit, musíte to nahodit ručně.. Buď se to naučíte, nebo si holt zavoláte technika. Tomu ovšem musíte zaplatit. V případě rozsáhlejších výpadků proudu (třeba jako bylo po orkánu) v zimě bude ještě legrace, pokud jsme ty kotle v rámci úspor a modernizace nainstalovali do školek, škol nebo domovů ůdůchodců, protože tam to NIKDO nahodit neumí.
  Moderní technologie a elektronika jsou děsně prima, pokud FUNGUJÍ, a BEZCHABNĚ. Nedej Bože, aby se v nich něco podělalo. Protože najít v elektronice chybu a odstranit ji je někdy docela složitý oříšek.

 • 11. 11. 2019 0:32

  Jan Novák (neregistrovaný) 95.173.83.---

  ..ano, ano. V jednoduchosti je síla. To věděli už naši předci. No ale kdo má peněz nazbyt, ať do těch hi-tech blbin, rádoby šetřících, jde..

 • 19. 11. 2019 11:58

  JT (neregistrovaný) 193.85.242.---

  Opakuju to pokaždé , internet věcí je fajn ale co má bejt připojené (a toho je minimum) to už dávno připojené je. A čidlo prasklé trubky - je k prdu že mi pošle sms (respektive toto je jen bonus). Mnohem šikovnější by bylo jeho napojení na motorizovaný ventil na přívodu vody. Jinak je to téměř bezcenná hračka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).