Tabulka urokovych sazeb by mela byt nadesana Minimalni urokove sazby. Tyto sazby malokdo dostane.
Napr. Wustenrot "od", Hypobanka "miniamlni sazba", CS "Prime Rate od", Zivnobanka "od",...
V textu to sice nejak uvedeno je, ale docela zamotane, "sazby mohou růst nepřímo úměrně s bonitou klienta atd"
Jak zajímavé - jak jednotné sazby za vedení měsíčně - snad na 2 výjimky všechny ústavy za 150 / měsíčně. Dyť je to dost ...
Donedávna jsem plně nevěnoval pozornost rozdílu mezi poplatkem za vystavení a za žádost. Až mne známý zasvětil, protože se mu to stalo, sice ne s hypotečním úvěrem , ale snad u stavebního spoření - úvěru v České spořitelně: předložil spoustu papírů, úvěr mu přislíbili. Zaplatil poplatek za žádost a vyběhal si výše zmiňované papíry v originálech a časově platné. A pak mu úvěr bez udání důvodu nedali. Přitom nikdy nedlužil nebo neručil na problémových půjčkách ani o jiných negativech nevěděl. A to ještě prý z důvodu vylepšení hodnocení ho "donutili", aby si u spořky ještě něco sjednal. Zmiňované papíry samozřejmě propadly, musel si vyběhat (a zaplatit) nové a u konkurence mu jiný typ úvěru bez problémů dali.
Takže zaplať za žádost a pak úvěr nedostaneš ... Proto lepší jít tam, kde budu platit až když mi úvěr schválí a poskytnou ...
Banky těch 150 Kč okecávají náročností, prací s klienty a podobně - jenom zapomínají dodat, že při práci s klientem je stejně všechno zpoplatněno. Prostě spoléhají na to, že když už někdo platí x peněz, tak těch 150 Kč "už ho nerozhází". Prostě kradou...
Nikde jsem nevidel ani u hypotek ani u SS, ze by se za zadost o uver dnes platilo, mozna kdysi. Neco jineho je, pokud uver schvali a zadatel pred podpisem couvne, to ma kazda banka/ss trochu jinak (penale nekde je nekde ne).
Nevím, jestli je tomu tak i v současnosti, ale v mi nulosti to známý opravdu zažil, že si vyběhával úvěr a necouvl on, ale jak píši, spořitelna. No a poplatky samozřejmě musel uhradit, protože v sazebníku bylo něco jako "zpoplatnění žádosti". Možná se jen jednalo o nešťastnou formulaci, možná na to časem přišli a přeformulovali to.
Na druhou stranu se bance nelze divit, když chce hrabat a hrabat, že si nechá zpoplatnit každý úkon. Banka, které stačí, že neteče proudem, ale jen kape, se možná bez poplatku obejde, spořitelna v rámci své ukrutné hrabivosti nikoliv.
Pokud třeba dáte něco do opravy, a pak z opravy couvnete (nerentabilnost), tak většinou také platíte za rozdělání přístroje a zjištění závady.
Zajimalo by me, proc neni v prehledu hypotek uvedena take eBanka?
Myslim ze se jedna o nezanedbatelnou banku, ktera navic nabizi (v clanku zminovanou) zivotni pojistku k hypotece zdarma, odklad splatek pri delsi pracovni neschopnosti nebo narozni ditete a moznost mimoradnych splatek nejen pri refixaci uroku, ale i po kazdych 12 radne splacenych splatkach. Navic urokova sazba (pri 5 let fix.) je v porovnani s ostatnimi dost zajimava.
PS: Nejsem zadny "agitator" eBanky, pouze potencionalni zadatel o hypoteku.
Otazka pro ty, kteri maji s eBankou zkusenosti - je jejich nabidka opravdu tak skvela, nebo je tam nejaky hacek ktery mi unikl?
Ehm, mam podobny nazor. Ebanka neni zanedbatelna a vsechny popsane vyhody jsou realita. Otazka je jak dlouho jeste bude Ebanka poskytovat hypoteky samostatne, kvuli fuzi s Reif. Bank.
U Ebanky mám hypotéku od poloviny min. roku s fixací na 3 roky za 3,7% a jsem zatím spokojený. Ve všem mi vyšli vstříc a i životní pojistku mám k tomu zdarma. Protože mám u nich i osobní účet, který si obhospodařuji přes internet, tak to mám propojené i na hypotéku, tak přesně vydím platby, mimoř. splátky atd. Rozhhodoval jsem se mezi nimi, spořkou, komerčkou a čsob a vyšli nejvýhodněji.