Hlavní navigace

Názory k článku I z podpory se dá platit výživné, říká advokátka. V koronakrizi zdarma radí lidem v nouzi

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2020 13:35

  bez přezdívky

  No jasně - výživné se dá platit i z podpory a sociálních dávek, dokonce i z „potenciálních“ = neexistujících příjmů. Advokátům tento stav vyhovuje, protože zastupování při vymáhání výživného je neskutečně výnosný kšeft. Rodiče, kterým exekutoři zabavují domy, nebo kteří musí za katr kvůli neschopnosti platit výživné, ti to samozřejmě vidí úplně jinak. Advokátka je v pohodě a vysmátá, někdo jí její náklady vždycky zaplatí. Když rodiče vedou spory, advokáti se radují. Tak ať se rodiče klidně třeba povraždí. Hlavně, že to sype.
  Podle mne se článkem snažíte jen na sebe upozornit - je to zadarmo reklama na vaše komerční služby. Unie rodinných advokátů by mohla nabízet bezplatné zastupování aspoň u děti zanedbávaných, týraných nebo zneužívaných. Ale to by těmto advokátům muselo opravdu záležet na dětech a spravedlnosti, ne jen na penězích. Styďte se, JUDr. Kolářová, i celý ten váš spolek.

 • 4. 11. 2020 13:48

  bez přezdívky

  "Moudrá maminka pochopí, že když tatínek nemá příjem, nebo mu klesl, nemůže platit stejně vysoké výživné. " Zato nemoudré soudy ještě rodiči, kterému ne vlastní vinou klesl příjem, ještě napaří vyšší výživné (což se stalo bratranci, který se staral o nemohoucí matku. Žili pak jen z jejího nepříliš velkého důchodu a z příspěvku na péči. Když matku na nějaký čas hospitalizovali, měli velký problém, neb příspěvek na péči dostala nemocnice).

 • 12. 11. 2020 11:43

  bez přezdívky

  Myslím si, že i v této nelehké době by měly rodiče spolupracovat, ve spoustě případů to ale bohužel nelze. Placení výživného by mělo být samozřejmostí, jelikož dítěti stále zůstávají dva rodiče, kteří by se měli podílet na jeho zabezpečení a jeho potřebách. Mám zkušenost s tím, že tato situace je pouze výmluva, jelikož spousta rodičů neplatila i před covidem. Potom mi nezbylo nic jiného, než si dluh začít sama řešit. Bohužel advokáta si sama nemohu dovolit, ale naskytla se mi možnost a vše za mě vyřešilo sos výživné. Díky tomu, už nějaké prostředky mám a nemusím se pořád strachovat, co bude další měsíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).