Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéka versus stavební spoření od střádal - "S čím máte pořád problém? Jestliže vkladem ušetřím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2008 18:26

  střádal (neregistrovaný)
  "S čím máte pořád problém? Jestliže vkladem ušetřím na úroku z úvěru, a to při poměru výpůjčka - vklad 1:1, tak mám vklad prakticky zhodnocen o úrok hypotéky a tyto úroky se navzájem vynulují (a je jedno, že žádný úrok mi na vklad nepřipíší, protože o danou částku se mi úrok z půjčky sníží)."

  Co to furt konstruujete? Chcete snad říci, že když máte milion na kontě a chcete koupit byt za milion, tak jdete do mBanky a vezmete si hypotéku ve výši milion? To snad ne, pane.

  "Dospořování - vzhledem k odděleným vkladovým a úvěrovým účtům NIC neumořujete, jen spoříte. Do přiděleného řádného úvěru pořád splácíte úrok z celé půjčené částky a Vaše vklady se Vám na druhou stranu nezávisle zhodnocují. Jak, to už jsem komentoval. A než dosáhnete řádného úvěru, Váš dluh je pořád celá půjčená suma a nemáte žádnou šanci ji snížit (zvýšením dospořování pouze přiblížíte překlopení překlenováku na řádný)."

  Dospořování je umořování jistiny, protože po dospoření už dlužíte jen 60 % jistiny. Je to totéž, jako kdybyste si fixoval hypotéku třeba na 10 let, spořil a z těchto úspor na konci fixace umořil 40 % jistiny.


  No a zbytek je osobní záležitost, to nemá cenu rozebírat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).