Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéka versus stavební spoření od TVK - S čím máte pořád problém? Jestliže vkladem ušetřím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2008 14:26

  TVK (neregistrovaný)
  S čím máte pořád problém? Jestliže vkladem ušetřím na úroku z úvěru, a to při poměru výpůjčka - vklad 1:1, tak mám vklad prakticky zhodnocen o úrok hypotéky a tyto úroky se navzájem vynulují (a je jedno, že žádný úrok mi na vklad nepřipíší, protože o danou částku se mi úrok z půjčky sníží).

  Dospořování - vzhledem k odděleným vkladovým a úvěrovým účtům NIC neumořujete, jen spoříte. Do přiděleného řádného úvěru pořád splácíte úrok z celé půjčené částky a Vaše vklady se Vám na druhou stranu nezávisle zhodnocují. Jak, to už jsem komentoval. A než dosáhnete řádného úvěru, Váš dluh je pořád celá půjčená suma a nemáte žádnou šanci ji snížit (zvýšením dospořování pouze přiblížíte překlopení překlenováku na řádný).

  4,5-4,8 je běžná sazba z překlenováků. Alespoń mě takové nedávno nabízeli. Jinak hypo nad 80% LTV mám momentálně asi za 5,3.

  "ještě na svoje naspořené peníze nemám šanci v případě potřeby sáhnout." Toto není sporný bod, to je prostý fakt a se skutečností, že tento parametr pro Vás nehraje roli, nemá absolutně nic společného.

  A zlatý hřeb - a co tak nahradit slovo podnik domácností? Ono ale nejde ani tak o termíny jako o to vědět jak se svými penězi (a jejich toky) zacházet co nejlépe vzhledem k sobním záměrům. Pro mne osobně jsou za jinak stejných ostatních podmínek zajímavější dostupné peníze než blokované ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).