Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéka versus stavební spoření od TVK - Srovnání SS a hypoték je velice problematické, protože...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2008 10:35

    TVK (neregistrovaný)
    Srovnání SS a hypoték je velice problematické, protože variabilita nabídek je momentálně tak široká, že nelze udělat nějaké průměrné „srovnání“. Každý klient má rozdílné preference a požadavky a záleží na konkrétni situaci, jestli dá přednost stabilnějšímu a v mnoha směrech rigidnějšímu SS nebo dnes již podstatně flexibilnější hypotéce, kde teď lze nastavit takové parametry, že mnohdy vychází lépe než SS.

    Jako příklad třeba i zde zmiňované garance sazeb – i u hypo lze fixovat až na 30 let. Kdo se nebojí rizika, nemusí naopak fixovat vůbec a jet na variabilní sazbu. Mimořádné splátky? Existují nabídky na trhu, kdy máte na hypo mimořádné splátky kdykoliv, za větší, menší nebo dokonce žádný poplatek, s možností úvěr zkrátit nebo nechat původní splatnost a snížit splátku. Poplatky – stále častěji jsou akce, ale i standardní nabídky, kdy je vyřízení úvěru zdarma, což u kalkulovaných 2M jsou už pěkné tisíce. Vedení účtu taktéž možno zdarma. A co třeba bilanční mechnismus? Vaše peníze jsou úročeny stejně jako úvěr a navíc je máte stále k dispozici. Na rozdíl od odděleného spořícího a úvěrového účtu u SS, kde si na úspory po dobu překlenováku nesáhnete a od pár set tisíc si půjčujete dráž než vám spořitelna vaše peníze zhodnocuje?

    Prostě to chce každý konkrétní případ porovnat s tím, co je v dané chvíli u obou produktů na trhu to nejlepší. Někomu vyjde SS, někomu hypo …
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).