Hlavní navigace

Názory k článku GSM Banking, bez běhání do banky

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 10. 2001 16:37

  Sarula (neregistrovaný)

  Srovnavate odpovidajici poplatky? Vzdyt mesicni pausaly eBanky jiz zahrnuji vsechny poplatky za vsechny komunikacni kanaly. Jak je tomu u ostatnich bank? Jake jsou celkove mesicni poplatky vcetne GSM Bankingu za vedeni uctu u techto bank?

 • 31. 10. 2001 17:58

  Karťák (neregistrovaný)

  Také mi připadá, že autor uvádí ceny za GSM banking, ale u eBanky cenu za vedení účtu (která ho zahrnuje)...
  Nicméně ebanka nezahrnuje poplatky za všechny komunikační kanály do měsíčního poplatku, ty se připočítávají. A minimálně ty esemesky platit musíte, a v tomto smyslu je pojem ebanky "komunikační kanály" dosti matoucí. Stejně tak se lze dočíst, že "Cenový program základ v sobě zahrnuje veškeré bankovní transakce"

 • 31. 10. 2001 15:26

  bobes (neregistrovaný)

  Ceska sporitelna neumoznuje zridit termi. ucet prostrednictvim GSM Bankingu, tak nekecejte !

 • 6. 11. 2001 13:39

  Zdenek Struska (neregistrovaný)

  Jako první by jsem chtel podekovat za vsechny reakce. Trochu me pohorsuje ta, která obvinuje autora ze lhani. Pokud jsou spravne informace, které Ceska sporitelna publikuje na svých internetovych strankach, pak je mozne prostrednictvim sluzby GSM Banking-SIM Toolkit, modelovat svůj terminovany ucet, tzn. ze uzivatel sluzby si muze ucet zalozit a ovladat ho prostrednictvim mobilniho telefonu. Chtel by jsem proto autorovi prispevku i vsem nevericim Tomasum doporucit, aby si tyto informace vyhledaly na strankach České sporitelny.
  Co se tyka ostatnich nazoru, ohledne eBanky musim souhlasit. Zde se jedna o srovnani, které muze byt na první pohled zavadejici, protože eBanka nabizi sve sluzby formou cenovych programu, ze které uzivatel plati pevnou pausalni castku plus priplaci za sluzby nad tyto programy. Naproti tomu vetsina ceskych bank zpenezuje primo jednotlive sluzby. Na druhou stranu nelze do této sluzby michat platby za sms-ky, protože se jedna o systém SIM Toolkit, který funguje na bazi primeho styku s bankou a sluzby je možno vyuzivat jen prostrednictvim mobilnich telefonu, které tuto funkci umoznuji. V clanku asi nebyla tato skutecnost dostatecne jasne zminena, za to se omlouvam.

 • 31. 10. 2002 23:30

  Penlopka (neregistrovaný)

  Informace o České spořitelně jsou zavádějící. Je potřeba rozlišit GSM banking SIM toolkit pro operátora Eurotel a T-Mobile. Aplikace pro Eurotel umí zakládat (ne ovládat)i modelovat termínované vklady a pro T-Mobile jen modelovat. Tzn., že si můžete vyzkoušet jaký by byl výnos z vámi zvoleného term. vkladu, ale nejde ho zadat! U operátora Eurotel je navíc možné zjisťovat historii na účtě či dobíjet si kredit.

  Měsíční poplatek na tuto službu pro sporožirový účet je 5 Kč měsíčně a pro běžný účet 50 Kč měsíčně. Přičemž je sleva z vedení účtu při alespoň jedné službě přímého bankovnictví. Pro sporožiro 50% a běžný účet 20 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).