Hlavní navigace

Francouzský prezident se snaží prosadit 75% daň

29. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Francouzský prezident Hollande chtěl původně milionáře zdanit 75 %. Nyní to samé zkouší na podniky.

 • ČNB na svém zasedání ponechala jednomyslně sazby bez změny na 0,05%. O devizových intervencích se mluvilo, ale ČNB jenom zopakovala, že je připravena je použít pokud to bude nutné. 

• Německé maloobchodní tržby rostly meziměsíčně podruhé po sobě, i když se čekal pokles. Meziročně však stále klesají o 2,2%. Do značné míry kvůli neobvykle chladnému počasí rostl počet lidí bez práce o 13000 (čekal se pokles), ale míra nezaměstnanosti se drží na 6,9%, což je poblíž minim od sjednocení Německa. 

• V USA nečekaně narostly počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti na 357 000. Spolu s poklesem spotřebitelské důvěry jde o další mírné varování, že by ekonomika USA nemusela být tak až tak silná jak se zatím zdálo. 

skoleni_4_3

• Francouzský prezident Hollande se jen tak lehko nevzdá. Po tom co mu ústavní soud zarazil „milionářskou daň“ ve výši 75% se jí pokouší prosadit prostřednictvím de facto stejné daně pro podniky (ty by musely platit „superdaň“ 75% z mezd nad milion eur). 

• Japonská centrální banka se zuřivě snaží povzbudit ekonomiku a dostat inflaci do plusu, zatím se jí to však vůbec nedaří, nepomáhá ani slábnoucí jen. Inflace je aktuálně –0,7%, průmyslová produkce klesla meziročně o 11% a výroba aut o 15%. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).