Měsíc nepochybně ano. Vtip je ovšem v tom, že produktovou řadu můžete změnit jen jedenkrát za rok, a ČEZ už si ohlídá, abyste za celý rok na tom nebyl lépe, nebo maximálně o pár Kč. Např na říjen už je koeficient vyšší než 1, viz http://www.cez.cz/cs/pro-zakazniky/elektrina-a-tarify/domacnosti/elektrina-2010/mesic.html#3
Jistě, ale říjen je první měsíc, kdy se tento tarif nevyplatí. Mně skončí v listopadu ta roční výpovědní lhůta a pak uvidím. Ale stejně jako u fixace hypotéky platí, že krátká fixace se proti dlouhé víceméně vždy vyplatí, neboť v té dlouhé si banka započítává sakra vysokou rizikovou přirážku za možný obrat trendu. Každopádně z Vašeho silného vyjádření, jak se to vyplatí ČEZu je najednou to, že se mu to nevyplatí, ale v říjnu už po dlouhé době na jeden měsíc ano.
No, nevím. Před časem jsem četl vyjádření někoho z nějakého dodavatele elektřiny (podrobnosti si bohužel nepamatuji) a ten se vyjádřil asi v tom smyslu, že když byly ceny na vrcholu a nebyl další prostor pro jejich růst, nablídli fixní tarify (s reklamou, že chrání před dalším růstem cen) a měsíční tarify naopak nabízejí v době, kdy očekávají růst cen.
Takže, pokud by byly ty tarify platné nafurt, tak jsou měsíční v průměru výhodnější (dodavatel nemusí vytvářet polštář pro krytí rizika změny cen), ale pokud si dodavatel sám rozhoduje o svém portfoliu tarifů a smlouvy jsou na dobu omezenou, tak je asi nejvýhodnější sledovat nabídku a propagaci, a vybrat si ten tarif, který je opakem masivně propagovaného.