Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Firma po něm chtěla 150 tisíc za „černý“ odběr elektřiny. Může se to stát i vám. Jak se bránit? od elman - Je smutne cist zdejsi nazory, firmu de facto...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2017 18:08

  elman (neregistrovaný) ---.gw2.pvfree.net

  Je smutne cist zdejsi nazory, firmu de facto nekdo okradl, ale je ta nejhorsi, jaka muze byt. Zaplatime to stejne vsichni a nejaky vykuk je v pohode. A ze je elektrina drahá? Staci se odpojit od sítě a vyrábet sám.... a ne jen porád nadávat.

 • 18. 12. 2017 21:20

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Je smutné číst tvůj názor. Firmu někdo okradl, ale ona se rozhodla to vymáhat po nepravém. Zaplatíme to všichni, ale je to rozhodně tak lepší, než aby to platil někdo, kdo s tou krádeží neměl nic společného.

 • 20. 12. 2017 17:36

  strelec (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Že firmu někdo okradl se zdá být jasné. V tom asi není problém. Problém je v tom, že firma ať už z principielních objektivních nebo svých subjektivních důvodů dost dobře nemůže prokázat kdo ty dráty připojil a kdo elektřinu spotřeboval. Takže sáhne po vhodně formulovaném zákoně a obviní toho kdo je nejblíž.

  Jak už je výše popsáno:
  Elektroměr musíte mít volně přístupný, aby jej pracovníci energetického podniku mohli kdykoliv zkontrolovat. Takže opravdu může kterýkoliv váš úhlavní přítel přijít, utrhnout plomby a vás budou energetici stíhat za černý odběr. To mi nepřipadá jako rovnoprávný vztah mezi obchodními partnery.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).