Vlákno názorů k článku Finanční poradci: Ano, či ne? od anonym - Naprosta většina finančních poradců, zejména těch, kteří pracují...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 11. 2007 19:18

    anonymní
    Naprosta většina finančních poradců, zejména těch, kteří pracují pro více fin. ústavů ( pojišťoven apod. ) vám vždy vnutí ne to, co skutečně potřebujete, ale z čeho mají největší provizi. Navíc se vůbec nestydí vám vaši smlouvu zrušit, protože prý je k ničemu, aby pak mohli uzavřít smlouvu novou. A sousedovi pak tu samou, kterou vám zrušili, vychválí do nebes, jen aby mohli zrušit třeba tu, kterou vnutili vám. Zájem o vaše blaho jen hrají, vůbec je nezajímáte.Klidně vám nabídnou i daleko horší zajištění nebo fin. produkty, než v tu chvíli již máte. Jde jim jen o to, aby u vás uzavřeli jakoukoli smlouvu a tak získali tučné provize. Mluvím tak ze zkušenosti mnoha mých známých. Proto radím makléře a fin. poradce žeňte od svých dveří co nejdále. A pokud chcete vy sami něco uzavřít , dejte si raději tu práci a obejděte si jednotlivé ústavy popř. prolistujte internet a pak se sami rozhodněte, co pro vás bude nejlepší. Určitě se vám to vyplatí.
  • 23. 11. 2007 8:14

    kolemjdoucí (neregistrovaný)
    Ono se to vzájemně podmiňuje. Platit finančnímu poradci jen za radu případně jen za kompletní správu svých peněz u nás není zvykem. Proto hlavní zdroj příjmů finančního poradce jsou provize od bank, pojišťoven atd z prodeje příslušných produktů. Sice má taky příjem za správu už uzavřených produktů, ale to jsou řádově spíše desetikoruny a jsou určeny k tomu, aby poradci zaplatily jeden, dva telefonáty ročně, kdy se klienta zeptá, co se změnilo a jestli něco nepotřebuje, brát to jako hlavní příjem absolutně nelze. Záleží potom, jak to který finanční poradce bere a jak na něho tlačí v jeho firmě, aby dělal výsledky.
  • 23. 11. 2007 8:15

    kolemjdoucí (neregistrovaný)
    Jestli se z něho stane bouchač, který dokáže přesvědčit na schůzce každého na produkt s největší provizí, tím se stane první v žebříčku své firmy a firma mu platí výlet třeba do Las Vegas. Nebo jestli se z něho stane člověk opravdu dlouhodobě spravující finance svých klientů, potom se obvykle potácí v spodní polovině žebříčků výsledků své firmy.
  • 23. 11. 2007 9:21

    Pan D. (neregistrovaný)
    To je pořád o jednom - profesní finanční poradce není placen nikým jiným než tím, komu radí. Finanční poradce jen podle funkce je obyčejný dealer bank a pojišťoven. Pokud se chcete tomuto typu vyhnout a mít jistotu, že vás navštívil opravdový finanční poradce nepředloží vám k podpisu nikdy nic jiného než je jeho vlastní příjmový pokladní doklad nebo váš šek.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).