Hlavní navigace

Evropské akcie zahájily týden silným růstem

22. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Západoevropské akciové indexy dnes silně rostou, v některých případech i o více než 3 %.

 Investoři totiž sází na to, že se Řecko na poslední chvíli dohodne s věřiteli a unikne bankrotu. Tamní akciový index ASE proto vyletěl skoro o 10 % a ve většině západoevropských zemí se daří bankovním titulům. Vysoké zisky zaznamenal také telekomunikační sektor, a to především díky konsolidaci ve Francii, která dnes přináší dvojciferné zisky akcií Bouygues nebo Iliad.

Americké burzy zatím posilují o necelé procento, když vedle dobré nálady z Evropy podporují zámořské akcie lepší než očekávané údaje z trhu nemovitostí (květnové prodeje existujících domů byly nejvyšší od roku 2009) i zprávy z oblasti akvizic. Dnes vystoupaly akcie firem Cigna (+6 %) a Williams Cos. (dokonce +24 %), které shodně odmítly nabídky na převzetí.

Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem o 1,4 %, když největším tahounem byly akcie Erste Group (+4,8 %). V souladu s vývojem v západní Evropě se dařilo i zbývajícím finančním titulům, z velkých emisí naopak navzdory dopolednímu růstu nakonec o půl procenta oslabily akcie ČEZ.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).