Hlavní navigace

Evropa v plusu, Spojené státy v červeném

7. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropským akciovým burzám se na úvod nového týdne dařilo, když se nákupní nálada z ranního obchodování v Asii a z páteční seance v USA přelila i na trhy starého kontinentu.

Evropským akciovým burzám se na úvod nového týdne dařilo, když se nákupní nálada z ranního obchodování v Asii a z páteční seance v USA přelila i na trhy starého kontinentu. Index Stoxx 600 v závěru dne roste o necelé jedno procento, když nahoru jej táhnou všechny sektory s výjimkou energetických společností. Mezi nejvíce rostoucími odvětvími se nacházejí automobilky (+1,8 %) nebo farmaceutické společnosti (+1,7 %), naopak těžaři ropy se topí v hlubokých ztrátách v reakci na pokračující pokles cen černého zlata (-2,8 %).

skoleni_29_6

Americké burzy zahájily týden v červeném a korigují tak svůj páteční výrazný vzestup. Index S&P 500 1,5 h po otevření trhu přichází o 0,9 %, když dolů je strhává především energetický sektor se ztrátou vyšší jak 4,5 %.

Pražská burza dnes přišla o půl procenta. Dolů jej stáhly především akcie Erste a ČEZ, které přišly o jedno procento. Přes tři procenta však dnes odepsala likérka Stock Spirits. Naopak triem rostoucích titulů byly Fortuna (+3,3 %), O2 (+1,6 %) a Pegas (+0,6 %). Objem obchodů byl na pražské burze výrazně podprůměrný, když dosáhl jen 0,311 mld. Kč, zatímco průměr za poslední rok činil 0,683 mld. CZK.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).