Hlavní navigace

Evropa v plusu, Spojené státy v červeném

Miroslav Frayer

Evropským akciovým burzám se na úvod nového týdne dařilo, když se nákupní nálada z ranního obchodování v Asii a z páteční seance v USA přelila i na trhy starého kontinentu.

Evropským akciovým burzám se na úvod nového týdne dařilo, když se nákupní nálada z ranního obchodování v Asii a z páteční seance v USA přelila i na trhy starého kontinentu. Index Stoxx 600 v závěru dne roste o necelé jedno procento, když nahoru jej táhnou všechny sektory s výjimkou energetických společností. Mezi nejvíce rostoucími odvětvími se nacházejí automobilky (+1,8 %) nebo farmaceutické společnosti (+1,7 %), naopak těžaři ropy se topí v hlubokých ztrátách v reakci na pokračující pokles cen černého zlata (-2,8 %).

cestovko

Americké burzy zahájily týden v červeném a korigují tak svůj páteční výrazný vzestup. Index S&P 500 1,5 h po otevření trhu přichází o 0,9 %, když dolů je strhává především energetický sektor se ztrátou vyšší jak 4,5 %.

Pražská burza dnes přišla o půl procenta. Dolů jej stáhly především akcie Erste a ČEZ, které přišly o jedno procento. Přes tři procenta však dnes odepsala likérka Stock Spirits. Naopak triem rostoucích titulů byly Fortuna (+3,3 %), O2 (+1,6 %) a Pegas (+0,6 %). Objem obchodů byl na pražské burze výrazně podprůměrný, když dosáhl jen 0,311 mld. Kč, zatímco průměr za poslední rok činil 0,683 mld. CZK.

Našli jste v článku chybu?