Hlavní navigace

Evropa skončila v červeném

8. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Většina akciových sektorů se nachází dnes v červeném. Mezi nejvíce klesajícími tituly můžeme nalézt farmaceutické a finanční tituly. Naproti tomu mezi rostoucími akciemi najdeme opět těžaře a zpracovatele komodit.

Většina akciových sektorů se nachází dnes v červeném. Index Stoxx 600 tak ztrácí zhruba dvě třetiny procenta. Mezi nejvíce klesajícími tituly můžeme nalézt farmaceutické a finanční tituly. Naproti tomu mezi rostoucími akciemi najdeme opět těžaře a zpracovatele komodit.

Akcie v zámoří zahájily růstem o 0,2 %. Zde roste většina sektorů, výjimkou jsou telekomunikační služby, které odevzdávají 0,4 %. Index S&P 500 se tak pomalu přibližuje svému historickému maximu.

Pražská burza dnes zakončila s hlubokou ztrátou 2,4 %. Objem obchodů dosáhl 655 mil. Kč, což bylo nepatrně více, než činí průměr za poslední rok. Důvodem tohoto propadu byl první obchodní den s akciemi ČEZ bez nároku na dividendu ve výši 40 Kč na akcii. Tržní kapitalizace společnosti tak dnes klesla o 5,2 %. Na poklesu se ale podepsal i 3,1% propad akcií Erste, která následovala vývoj celého evropského bankovního sektoru, a nepomohla ji ani zpráva, že Uniqa prodala svůj 4,1% podíl, který držela v této bance. Nedařilo se ani Komerční bance (-1,5 %) nebo pojišťovně VIG (-1,1 %). Naopak v plusu zakončily akcie Unipetrolu (+0,8 %), Monety (+0,5 %) nebo O2 (+0,4 %).

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).